Lietuvių kalbos mikonimai: nominacija ir motyvacija

Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) balandžio 6 d. 17.00 val. vyks Klaipėdos universiteto Baltų filologijos katedros docentės dr. Jūratės Lubienės monografijos „Lietuvių kalbos mikonimai: nominacija ir motyvacija” pristatymas.

Monografijos_virselis

Knygos autorė pasidalins mintimis, kaip gimė sumanymas parašyti knygą apie grybų pavadinimus, kaip per 10 metų iš spausdintų ir rankraštinių šaltinių bei gyvosios kalbos, apklausus apie 600 informantų iš skirtingų Lietuvos vietovių, buvo surinkta beveik 1400 pavadinimų bei įvairiausių pasakojimų apie grybus ir grybavimą. Mokslininkės atlikti tyrimai parodė, kad kalbos sistemoje fiksuojama, kokius grybus ir pagal kokius požymius lietuviai skiria, kaip grybus vertina skirtinguose Lietuvos etnografiniuose regionuose, kokioms reikmėms naudoja.

Jei norėtumėte sužinoti, ar lietuviams grybai atrodo kaip augalai, ar kaip gyvūnai, jei įdomu, koks grybas buvo naudojamas ratams tepti, koks augalas vartotas apsinuodijus musmirėmis, ateikite. Į šiuos ir daugelį kitų klausimų renginio metu išgirsite atsakymus.

Renginio moderatorė prof. dr. Dalia Pakalniškienė.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Parašykite komentarą