Lapkričio renginiai Klaipėdos koncertų salėje

Lapkritį Klaipėdos koncertų salė kviečia lankytis koncertuose bei dalyvauti edukaciniuose projektuose.

PROGRAMA

Lapkričio 6 d., trečiadienis, 18 val.
Edukacinis projektas „Muzikos istorija su Viktoru Gerulaičiu“
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Viktoras Gerulaitis (muzikologas, koncerto vedėjas)
Dalyvauja Aušra Valentienė (fortepijonas)
Programoje: Orlando Lasso, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Felix Mendelssohn, Walter Schuman

Naujasis edukacinis projektas subalansuotas vyresniųjų klasių moksleiviams, tačiau puikiai tinkantį ir muzikos žinių bagažą trokštantiems papildyti suaugusiems. Vos per valandą peržvelgsite tūkstantį metų apimančią muzikos istoriją, iliustruojamą choro atliekamais kūriniais, bet ir galimybe susitikti su žymiu Lietuvos muzikologu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoju, muzikos švietėju, daugeliui pažįstamu iš radijo ir televizijos laidų („Tautos gaida“, „Likimai“, „Vakaro autografas“, „Klasikos garsai“), neeiline asmenybe Viktoru Gerulaičiu. Muzikologas yra ir knygų „Muzikos stilių raida“, „Juozas Domarkas. Orkestro byla“, „Noveletės“, bei intriguojančių, netradiciškai iškilių kompozitorių kūrybą ir gyvenimo aplinkybes atskleidžiančių Neišgalvotų muzikos istorijų: „Kupė su Johannu Straussu“, „Pavėsinėje su Richardu Wagneriu“ – autorius.

Lapkričio 8 d., penktadienis, 18 val.
„Marių klavyrų aidai IV”
Šv. Kristupo pučiamųjų kvintetas: Giedrius Gelgotas (fleita), Justė Gelgotaitė (obojus), Andrius Žiūra (klarnetas), Paulius Lukauskas (valtorna), Andrius Puplauskis (fagotas)
Quintette à Vent de Marseille / Marselio pučiamųjų instrumentų kvintetas (Prancūzija): Thomas Saulet (fleita), Armel Descotte (obojus), Daniel Paloyan (klarnetas), Didier Huot (valtorna), Frédéric Baron (fagotas)
Programoje: Jean Francaix, Lucien Guerinel, Algimantas Kubiliūnas, Jonas Paulikas, Linas Rimša, Remigijus Šileika

Šiame koncerte klausysimės Šv. Kristupo ir Marselio medinių pučiamųjų kvintetų, kurie atliks lietuvių ir prancūzų kompozitorių kūrinius. Intriguoja tai, jog skambės net keturios premjeros, kurias specialiai šiam projektui sukūrė Algimantas Kubiliūnas, Remigijus Šileika, Linas Rimša ir Lucien Guerinel. Pastarųjų dviejų autorių naujieji opusai skirti dvigubam pučiamųjų kvintetui – dekstetui, taigi, lietuvaičiai ir prancūzai koncerto pabaigoje susijungs į vieną ansamblį.
Projekto partneriai: festivalis „Iš arti“ ir Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Lapkričio 16 d., šeštadienis, 12 val.
Edukacinis projektas „Grojame pasakėčią“
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Viktoras Gerulaitis (muzikologas, koncerto vedėjas)
Dalyvauja Aušra Valentienė (fortepijonas, klavesinas)
Programoje: Orlando Lasso, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Felix Mendelssohn, Walter Schuman

Koncerte visai šeimai „Grojame pasakėčią“ vėl susitiksime su aktoriumi Linu Zube ir Klaipėdos brass kvintetu. Šį kartą variniai pučiamieji instrumentai mėgins groti… pasakėčią!
Projekte skambančią muziką sukūrė kompozitorė Laima Jedenkutė. Ji pasakoja: „kūrinį rašiau pagal labai mielą ir šmaikštų L. Zubės scenarijų. Bandžiau atrasti charakteringus personažus atitinkančią muziką, bet tuo pačiu ir nelabai sudėtingą, nes kažikuriems mažiesiems klausytojams tai bus pirmoji pažintis su varinių pučiamųjų kvintetu. Atlikėjai gros ne tik savo įprastais, bet ir  neregėtais negirdėtais instrumentais – šalmėjais (schalmei).“
Lino sekamose pasakėčiose ir Ugnės piešinukuose atgis saulytė, ežiukas, žiogas, skruzdėlė, musė, kiškis, vėžlys, ožys, lokys, asilas, beždžionė, varlės ir kiti linksmi sutvėrimai. Paklausykime jų!

 Lapkričio 19 d., antradienis, 18 val.
„Kontrapunktai“
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistas Andrius Žlabys (fortepijonas, Lietuva–JAV)
Programoje: Johann Sebastian Bach, Benjamin Britten

Įžvalgios ir gilios pianisto Andriaus Žlabio interpretacijos skambės darniu kontrapunktu įtaigiam Klaipėdos kamerinio orkestro griežimui, o meistriški Johanno Sebastiano Bacho polifonijos raštai ras atgarsį išraiškingose Benjamino Britteno melodijų linijose. Koncerte susitiks XVIII ir XX amžiai, solistas ir orkestras, Niujorkas ir Klaipėda. Atlikėjai sieks būti išgirsti ir įvertinti, o publika galės mintyse fiksuoti ryškius meninius įspūdžius.
Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus šią programą skiria žymaus britų kompozitoriaus B. Britteno 100-ioms gimimo metinėms.

Lapkričio 28 d., ketvirtadienis, 18 val. I aukšto fojė
„Medžio atspindžiai“
Fausta Drulytė (fleita)
Viktorija Smailytė (arfa)
Vytenis Pocius (violončelė)
Programoje: Jean Philippe Rameau, Maurice Ravel, Joseph Jongen, David Gough, Howard Blake, Alfred Oelschlegel

Trio atlikėjai programą pavadino „Medžio atspindžiai“. Pasak jų, „pirmasis žodis gimė iš minties apie ansamblio instrumentų kilmę iš medžio. Antrasis žodis atskleidžia arfos skambesį. Jos grojimo technika, gausūs pasažai dažnai primena vandenį, atspindžius jo paviršiuje. Mūsų programoje yra kūrinys „Scilė ir Charibdė“, tiesiogiai susijęs su vandeniu, o ir kituose atspindžių mirgėjimą jame taip pat galima išgisti. Mūsų koncerto tikslas yra atskleisti klausytojui fleitos, arfos ir violončelės ansamblio skambesį, vedant klausytoją nuo baroko per šiuolaikinę muziką į romantiką.“

Romantiško ir turiningo muzikos rudens!


Parašykite komentarą