Komiksų ketvirtadienis KKKC Meno kieme

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) gruodžio 17 dieną, ketvirtadienį, 17 val. laukiami komiksų mėgėjai – čia vyks komiksų kūrybinės dirbtuvės „Miestų istorijos” ir projekto „K+V+K” pristatymas.

Viktorija_Eziukas_Memel_blues

Viktorijos Ežiuko „Memel blues”. Organizatorių archyvo nuotr.

Keturios komiksų kūrėjos iš skirtingų Lietuvos miestų – Asta Did (Kaunas), Akvilė Magicdust (Vilnius), Miglė Anušauskaitė (Vilnius) ir Viktorija Ežiukas (Klaipėda) – susibūrė bendram projektui „K+V+K”. Trys raidės primena užrašus, išraižytus mokyklos suole, ir nurodo tris miestus: Kauną, Vilnių ir Klaipėdą. Knygeles su grafiniais pasakojimais apie šiuos miestus bus galima pavartyti ir įsigyti projekto „K+V+K” pristatymo metu KKKC Meno kieme gruodžio 17 d. 17 val.

Miglės Anušauskaitės „Pasikėlę” – nuotaikingas pasakojimas-gidas po Vilniaus barus ir skverus, kurio veikėjai – puiki iliustracija, kodėl vilniečiai laikomi „pasikėlusiais”. Iliustratorės Astos Did ir tekstų autoriaus Viko Vikutausko istorija „Kaunas romantics” sudaryta iš šmaikščių romantinių dramų, vykstančių tarp blokiniuose namuose gyvenančių, dideliu išsilavinimu nepasižyminčių veikėjų. Akvilės Magicdust siurrealistinėje istorijoje „Lėkti!” per Vilniaus peizažus atskleidžiami emociniai veikėjo išgyvenimai, atsiveria įdomios ir keistos miesto vietos, pradedant Trijų Kryžių kalno istorija ir baigiant ant sienų matytais užrašais.

Viktorija_Eziukas_jure2

Viktorijos Ežiuko „Memel blues”

 Viktorijos Ežiuko „Memel blues” – nuoširdus ir poetiškas pasakojimas apie Klaipėdą, kur kopos atrodo lyg mėnulis, ošia paslaptingi miškai, o beskaitydamas komiksą beveik užuodi jūros vėją.

Autorės ne tik pristatys komiksų knygeles, bet ir parodys, kad panašią istoriją gali sukurti kiekvienas: kūrybinių dirbtuvių „Miestų istorijos” dalyviai galės patys pamėginti sukurti po trumpą grafinį pasakojimą. Autorės konsultuos dirbtuvių dalyvius, o įkvėpimo siūlys semtis iš architektūrinių, kultūrinių ar kulinarinių miestų skirtumų ir panašumų, jų personažų, gyventojų istorijų ir gatvių legendų.

Dirbtuvėms vadovausiančių menininkių kūryboje komiksai užima svarbią vietą. Asta Did – iliustratorė, komiksų autorė, baigusi grafikos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje ir komiksų bei iliustracijos magistro studijas Sint-Lucas menų mokykloje Briuselyje. Miglė Anušauskaitė piešia komiksus literatūros tema savaitraščiui „Šiaurės Atėnai” bei su kolege Gerda Jord kino komiksus kultūros portalui Kulturpolis.lt. Šių autorių išleista grafinė novelė „10 litų” įvertinta Patriotų premija. Viktorija Dambrauskaitė Vilniaus dailės akademijos Vizualinio dizaino katedroje įgijo bakalauro ir magistro laipsnius, yra sukūrusi scenografiją ir lėles keliems Klaipėdos lėlių teatro spektakliams, vienas iš jų – „Stebuklingas Pelenės laikas” – buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui”. Iliustruoja vaikiškas knygutes, piešia komiksus ir kt. Iliustratorė Akvilė Misevičiūtė-Magicdust studijavo Vilniaus dailės akademijoje vizualiąją grafiką ir Barselonoje – iliustraciją. Neseniai ji Barselonoje surengė savo darbų parodą.

Gruodžio 17 d., ketvirtadienį, 17 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) vyks nemokamos komiksų kūrybinės dirbtuvės „Miestų istorijos” ir projekto „K+V+K” leidinių pristatymas, dalyvaus komiksų kūrėjos Asta Did, Akvilė Magicdust, Miglė Anušauskaitė ir Viktorija Ežiukas. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt arba tel. 8 618 145 06.

1 komentaras

  1. pijus

    buvo puiku. norėtusi tik, kad tai nebūtu vienetinis komiksų pasirodymas klaipėdoje. taigi, DAR, DAUGIAU ir DAŽNIAU! ačiū organizatoriams už gerą vakarą ir gerus žmones

Parašykite komentarą