Klaipėdos centre išdygs „Tinginėlių kaimas“

Nuo neatmenamų laikų apie Tinginėlių kaimą sklando gausybė legendų. Esą ten saldumynai ant medžių auga, ištisas dienas galima žaisti, pramogauti, tik, šiukštu, nevalia nieko dirbti – visų vaikų svajonė, ar netiesa? Vasario 1 d., šeštadienį, 12 val. Klaipėdos centre išdygs tikrų tikriausi Tinginėliai – į premjerą vaikams „Tinginėlių kaimas” pakvies Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

Rokas Spalinskas ir Beata Ignatavičiūtė. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro nuotr.

Muzikinis spektaklis „Tinginėlių kaimas” – tai vieno mėgstamiausių vaikų rašytojų V. V. Landsbergio knygos „Tinginių pasakos” inscenizacija. 2006 m. sukurtoje knygoje autorius aprašo tinginio Albino kelionę į Tinginių kaimą, kuriame jis praleidęs vos dešimt dienų, grįžta namo jau visiškai pasikeitęs…

„Šmaikštūs ir universalūs rašytojo tekstai tapo inspiracija universaliai transformuojamai sceninių žaidimų aikštelei – nuotykių parkui ir stebuklingam miškui. Užtenka sujungti dvi detales ir jos tampa supynėmis, tinklu, tortų gaudykle, tiltu ar supama lova, – pasakojo spektaklio režisierė ir inscenizacijos autorė Rūta Bunikytė. – Spektaklyje leisimės į mėgstamą vaikų vaizduotės žaidimą, kuomet iš aplinkoje esančių buitinių daiktų kuriamas kitas pasaulis – indėnų žemė, pilis ar miškas. Kitaip tariant, vaikų žaidimo taisykles paversime teatro žaidimo taisyklėmis.

Futuristinius „Tinginėlių kaimo” personažus atskleisti ir paryškinti padės ypatinga muzika – elektroakustinės fantazijos.

„Tai spalvingos muzikinės temos, kontrastuojančios tiek melodiniu, tiek techniniu garso išgavimo požiūriu. Akustiniai ir  elektroniniai instrumentai čia vienas kitą papildo, paryškina ir išlaisvina, – dėstė „Tinginėlių kaimo” muzikos ir aranžuočių autorius Kristijonas Lučinskas. – Kurdamas spektaklio muziką galvojau tiek apie mažuosius, tiek apie suaugusius – giliai širdy visi esam vaikai. Aš ir pats esu didelis V. V. Landsbergio kūrybos gerbėjas. Ji ne tik gaivališka, su polėkiu ir išmoningai surėdyta, bet ir atspari laikui – bus visada aktuali ir greitai virs klasika.”

„Tinginėlių kaime” ant stebuklingo virvinio miško samanų sėdės ir jo gyventojais taps ir patys spektaklio žiūrovai, o įvairiais būdais vaikų akivaizdoje jungiamos ir transformuojamos virvės kurs vis naujas veiksmo erdves (dailininkė – Vita Eidimtaitė). Beje, pagrindinių vaidmenų atlikėjai – Rokas Spalinskas (Albinas), Beata Ignatavičiūtė ir Evelina Lozdovskaja (Elfės) – tomis virvėmis laipios lyg nuotykių parko akrobatai, žais ir vaidins dviejuose Muzikinio teatro Kolonų salės aukštuose.

Pagrindinio herojaus Albino svajonė – nukeliauti į Tinginėlių kaimą, kur vien žaidimai, saldumynai ir jokio darbo. Ant Albino peties gyvenanti Elfė, mažoji vaikų sąžinė, nusprendžia Albina pamokyti ir savo kerų, žaidimų ir gebėjimo būti keliose vietose vienu metu pagalba nukelia Albiną į Tinginėlių kaimą. Jis spektaklyje – futuristinis, spalvingas, pilnas keisčiausių personažų. Tačiau ir čia galioja savos taisyklės. Ar jos patiks ką tik „iškeptam” tinginiui? Tai pamatysite spektaklyje „Tinginėlių kaimas”.

Muzikinė pasaka vaikams „Tinginėlių kaimas” Klaipėdos muzikiniame teatre mažųjų žiūrovų lauks vasario 1 ir 23 dienomis. Išsamesnė informacija: www.klaipedosmuzikinis.lt

Parašykite komentarą