Keiko Borjeson – „priešnuodis blogoms žinioms”

Japonė Keiko Borjeson – tai, ko gero, viena iš šarmingiausių pirmąjį birželio savaitgalį Klaipėdą sudrebinsiančio jau 22-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio svečių. Kartu tai ir viena iš originaliausių džiazo pianisčių bei unikali improvizacijų meistrė, grojusi net ir Baltuosiuose rūmuose.

Keiko-Borjeson-01

Keiko Borjeson. Organizatorių archyvo nuotr.

„Keiko labai dažnai dar vadinama „priešnuodžiu blogoms žinioms”. Ir tai daugiau nei tiesa, nes tai išskirtinai taikaus ir nuoširdaus būdo asmenybė, o kiekviename jos atliekamame kūrinyje galima girdėti nuotaikingą, svajingą, pozityvią bei nerūpestingą istoriją, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė. – Kartu džiaugiamės, kad geriau pažinti šią unikalią atlikėją bei jos kūrybą galės ne tik festivalio žiūrovai, bet ir jaunieji uostamiesčio muzikantai, mat Keiko yra numačiusi Klaipėdoje surengti ir specialias kūrybines dirbtuves.”

Tokijuje gimusi Keiko Borjeson groti pradėjo dar būdama trejų, o jau penkerių debiutavo televizijoje. Atlikėja yra nuolatinė įvairių pasaulinių festivalių dalyvė, ji koncertavo: Italijoje, Latvijoje, Švedijoje, Kinijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Rusijoje, Honkonge, Egipte ir t. t. Taip pat Keiko yra gavusi ir „Jazz Audio Prize” bei „Jazz Critics” apdovanojimus už savo kompaktines plokšteles.

Šios muzikantės atliekamos muzikos stilius apibūdinamas kaip elegantiškas, ritmingas džiazas su ryškiu bebop’o prieskoniu.

Beje, Keiko mėgsta improvizuoti ne tik scenoje, bet ir gyvenime, o jos moto: „Visas gyvenimas yra improvizacija. Nėra laiko repeticijoms.”

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje Keiko Borjeson pasirodys su garsiais Lietuvos muzikantais – būgnininku Edmundu Federavičiumi, kontrabosininku Vyčiu Nivinsku ir saksofonistu Laimonu Urbiku.

„Gera muzika geriems žmonėms”

Daugiau nei dvidešimties metų istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kiekvienos vasaros pirmąjį savaitgalį paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

Britų džiazo muzikos legendos „Shakatak”, „būgnų dievas” Jojo Mayer ir Klaipėdos džiazo orkestras, bulgarų muzikos stebukladariai „Funky Miracle”, Baltarusijos džiazo vizitinė kortelė „Apple Tea” – tai dar tik dalis šių metų festivalio programos karūnos brangakmenių.

XXII Klaipėdos pilies džiazo festivalis – birželio 3–5 d. Kruizinių laivų terminale.

Parašykite komentarą