Karpinių parodoje – liaudies motyvai ir pavasario nuotaikos

KarpiniaiKovo 28 d. 16 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) atidaroma šiaulietės tautodailininkės Angelės Steponavičienės karpinių paroda.

Autorė kviečia pasitinkant šv. Velykas dailinti bei puošti savo namus tradiciniais karpiniais. Juk pavasaris žadina kiekvieno žmogaus kūrybiškumą, kuris gali atsiskleisti ir per liaudies meną. Visus klaipėdiečius kviečiame į šį atidarymą atvykti ne tuščiomis, o atsinešti žirklutes, nes po jo vyks autorės kūrybinis užsiėmimas.

A. Steponavičienė pelnytai vadinama liaudies meno puoselėtoja, sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicine amatininke, senojo karpymo amato meistre. Taip pat tautodailininkei artima ir liaudies daina – ji aktyviai dalyvauja folkloro ansamblių veikloje, dainuoja ir su Šiaulių folkloro ansambliu „Auda“, ir su tautodailininkų ansambliu „Margulis“, ansambliuose skamba ir keletas Angelės tėvelių dainuotų dainų. Meistrė aktyviai dalyvauja įvairiose parodose, 2013 m. respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ Šiaulių apskrities vaizduojamosios dailės srityje laimėjo I vietą, o šiemet jos darbai atrinkti į respublikinę Liaudies meno parodą.  

Tautodailininkės karpiniai žavi motyvų gausa – juose išvysime parskrendančius gandrus, bundančią gamtą, jos simbolius, ornamentus, o taip pat – ir išsaugotus vaikystės prisiminimus, su tėveliu lankytą malūną, gegužinių atgarsius… Tačiau bene ryškiausia tautodailininkės kūrybos dalis yra taikomojo pobūdžio karpiniai: tradicinės popierinės užuolaidėlės, lentynų papuošalai, servetėlės. Jais A. Steponavičienė susidomėjo vos prieš keletą metų, tačiau būtent už šiuos karpinius tautodailininkei suteiktas tautinio paveldo sertifikatas.

Užsiėmimas nemokamas.

Paroda veiks iki balandžio 27 d.

Parašykite komentarą