Kalėdinis koncertas visai šeimai „Sniego pasaka”

Gruodžio 18 dieną, penktadienį, 18 valandą šventinės klasikos festivalis „Salve Musica” dovanos savo mažiesiems klausytojams muzikinę „Sniego pasaką”.

Snowman 2

„Sniego Senis”. © Snowman Enterprises Ltd. piešinys.

Viena populiariausių pasaulyje vaikiškų knygų – anglų autoriaus Raymondo Briggso „Sniego Senis” („The Snowman”) pirmą kartą buvo išleista 1978 metais. Ši nuostabi kalėdinė istorija sulaukė tokio populiarumo, kad buvo išversta į 15 kalbų ir visame pasaulyje išleista 8,5 mln. egzempliorių!

Kūčių vakarą berniukas nulipdo sniego senį. Tą ypatingą naktį, dvyliktą valandą, sniego senis atgyja, kad padovanotų jam nuotykių pilną kelionę į Šiaurės ašigalį susitikti su tikru Kalėdų Seneliu. Šioje kelionėje jie lekia motociklu, baidydami žvėrelius, skrieja virš didelių miesto pastatų ir laukų iki pat sniegynų…

„Prisimenu tą žiemą, nes niekada nemačiau tiek daug sniego. Sniegas krito visą naktį ir ryte nubudau kambaryje, alsuojančiame šviesa ir ramybe: atrodė, kad visas pasaulis skendi tyliame sapne. Tai buvo stebuklinga diena… ir tai buvo ta diena, kai aš sukūriau „Sniego senį”, – pasakoja autorius.

Mažųjų skaitytojų pamiltos knygelės ekranizacija (prodiuseris John Coates) buvo nominuota „Oskarui” ir pirmą kartą parodyta 1982 metais pasauliniu mastu, įskaitant Aziją, Europą ir Šiaurės Ameriką.

Koncerte visai šeimai „Sniego pasaka” dideliame ekrane galėsite pamatyti šį nuostabų filmuką, kuriam gyvai akompanuos Mindaugo Piečaičio diriguojamas Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus).

Pasak koncerto idėjos autoriaus M. Piečaičio, „šis filmukas vaikams, nežiūrint į ypač spalvingą, vaikams patrauklų ir turtingą įvairiais fantazijų vingiais siužetą, turi savyje ir platesnę emocinę paletę. Po žaismingai ir su gera humoro doze pateikta istorija slepiasi svarbūs gyvenimiški klausimai: kas yra draugystė, meilė ir netektis. Gyvenime dažnai tai, ką turėjome, įvertiname tik tuomet, kai to netenkame. Vaikams visai nesunku šią sekundę susikurti vaizduotėje daiktus, įvykius, visiškai negalvojant apie tai, ar tai fantazija, ar realybė. Apie tai ir pasakoja ši istorija: kas buvo tikra, o kas ne, kas buvo sapnas, o kas tikrovė. Tai puiki kalėdinė pasaka tiek vaikams, tiek ir suaugusiems”.

Filmo istorija pasakojama be žodžių, tik vaizdais, veiksmu ir muzika, išskyrus svajingą, populiarią dainą „Mes sklandome ore” („Walking in the Air”).

Koncerte „Sniego pasaka” dalyvaus ir Valstybinio Jaunimo teatro aktorius Andrius Bialobžeskis. Renginio programą pagyvins keletas smagių žiemiškų improvizacijų.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Kristina Malceva

Parašykite komentarą