E. Curtis fotografijų parodoje „Šešėlių gaudytojas” – ritualas „Būgnų ratas”

2018 m. rugpjūčio 29 d., trečiadienį, 17.30 val. Klaipėdos fotografijos galerijoje (KKKC Parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) Edward Sheriff Curtis fotografijų parodos „Šešėlių gaudytojas” kontekste rengiamas indėnų būgnų ritualas „Būgnų ratas”. Ritualą ves Vinetu kaimo dvasiniai vedliai: Jurgita (Mėlynoji Gyvatė), Mindaugas (Vinetu) ir Deividas (Bėgantis Jautis). Po ritualo bus galimybė pamatyti E. Curtis fotografijų albumus ir išsamiau bei nuodugniau susipažinti su fotografijose užfiksuotu Šiaurės Amerikos indėnų kultūros palikimu.

bugnu_ratas

Edward S. Curtis. Peyote Drummer / Peyote būgnininkas, 1927 m.

 Indėnų būgnų ritualas

Šamanų būgnų ritmai padeda žmogui susigrąžinti visatos diktuojamą ritmą ir jausti harmoniją su gamta. Jau tūkstančius metų Amerikos indėnai būgnus naudoja harmonizuoti kūną ir protą, gerinti savijautą bei stiprinti sveikatą. Šis metodas apima keletą aspektų – fizinį, psichologinį ir dvasinį. Vieni pasineria į gilias sąmonės būsenas, regi nuostabius vaizdinius, kitiems garsai išlaisvina emocijas, tretiems pasidaro linksma ir šviesu. Tai ir yra nuostabu – kiekvieną kartą šis patyrimas gali būti skirtingas. Tokia meditacija yra prieinama kiekvienam, tiesiog reikia patogiai atsisėsti, užsimerkti ir atsipalaiduoti. Būtent atsivėrimas patyrimui be išankstinių įsitikinimų ir vertinimų leidžia priimti garsą, giliai pasinerti į jį, jausti jį, būti čia ir dabar. Leidžia ateiti toms mintims, kurios aplanko, ir jų nevertinti. Čia nėra teisingo ar neteisingo patyrimo – kiekvienas patyrimas yra unikalus ir parodo mums, kur šiuo metu esame ir kas vyksta mūsų gyvenime.

 

 

Renginys nemokamas. Jis yra fotografijos ir edukacinių užsiėmimo ciklo „(Ne)būtos istorijos” dalis. Projektą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, kuratorius – Darius Vaičekauskas. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba. Renginio partneris – Vinetu kaimas.

www.photoklaipeda.lt

Parašykite komentarą