„Dėlionė orkestrui II” – nutolstančios žiemos vakarui

Klaipėdos kamerinis orkestras tęsia meno vadovo Mindaugo Bačkaus inicijuotą meistriškumo kursų tradiciją. Šiemet, kaip ir pernai, jie skiriami kamerinės muzikos interpretacijai tobulinti. Vasario 19 dieną, penktadienį, 18 valandą vyksiančiame kursų baigiamajame koncerte „Dėlionė orkestrui II” visi kolektyvo nariai muzikuos kameriniuose ansambliuose, kurių sudėtis įvairuos nuo dueto iki okteto ir viso orkestro.

KKO_foto_V_Petrikas

Klaipėdos kamerinis orkestras. Vytauto Petriko nuotr.

Kitas būsimo renginio išskirtinumas tas, kad styginių instrumentų skambesys bus papildytas fortepijonu. Su orkestrantų ansambliais kelias dienas dirbs ir koncerte pasirodys vilniečiai fortepijoninio trio „FortVio” nariai Ingrida Rupaitė (smuikas), Povilas Jacunskas (violončelė), Indrė Baikštytė (fortepijonas).

Indrė Baikštytė – pripažinta koncertmeisterė, dažnai atlieka kamerinę muziką su įvairiais instrumentalistais bei vokalistais, dirba pedagoginį darbą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra šios mokyklos Kamerinio ansamblio skyriaus vedėja.

Ingrida Rupaitė – buvusi Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertmeisterė; koncertuoja kaip solistė, dirba pedagoginį darbą Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Ingridos iniciatyva buvo suburtas styginių kvartetas „Art Vio”.

Povilas Jacunskas dirba violončelių grupės antruoju koncertmeisteriu Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, koncertuoja kaip solistas, taip pat griežia kvartete „Art Vio”. Ingrida ir Povilas yra LMTA Kamerinio ansamblio katedros dėstytojai.

Fortepijoniniame trio „FortVio” Indrė, Ingrida ir Povilas kartu muzikuoja jau dešimtus metus. Per tą laiką puikių instrumentininkų ansamblis pelnė nemažai nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų, tarp jų – Vyriausybės kultūros ir meno premiją.

Koncerte „Dėlionė orkestrui II” skambės tolimų laikmečių ir stilių muzika, pradedant klasicistine Gioachino Rossini, romantine Franzo Schuberto, Antoníno Dvořáko ir baigiant šiuolaikine Philipo Glasso, Gražinos Bacevič, Wojciecho Kilaro kūryba, suteiksiančia nutolstančios žiemos vakarui pačių įvairiausių atspalvių.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Parašykite komentarą