AIRIŲ MENININKO PARODOJE – GAMTOS, ŽMOGAUS IR ISTORIJOS RYŠIŲ ANALIZĖ

Sausio 24 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) atidaroma airių menininko Eamono O’Kane’o piešinių ir instaliacijų paroda „And Time Begins Again”, paversianti Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2) salę asmeninės mitologijos bei gamtos ir žmogaus santykių analizės erdve.

EOK_and-time_begins_again12

Parodoje pristatoma E. O’Kane’o sukurtų didelio formato piešinių popieriuje rinktinė bei sieniniai piešiniai. Visi – piešti anglimi. Juos papildys skulptūrinė instaliacija bei videomedžiaga. Gamtos pasaulio ir žmogaus interakcijos bei intervencijos į jį tema ekspozicijoje plėtojama gretinant darbus, gvildenančius istorijos, kalbos, žemėlapių ir galios temas.

Parodos pavadinimą pasufleravo vienas iš ekspozicijos darbų – videoinstaliacija, vaizduojanti apleistą Danijos šiltnamį. Tikroji pavadinimo kilmė – airių kilmės dramaturgo Samuelio Becketto „Bereikalingi tekstai” („Text for nothing”, 1958 m.), kurių ištraukos instaliacijoje akcentuoja gamtos bei žmogaus sukurtų dalykų, ypač – architektūros, antagonizmą. Vieta, kurioje nufilmuota videomedžiaga ir darytos fotografijos, gali būti vertinama kaip nykstanti, tačiau tuo pačiu metu – kaip grįžtanti į natūralų gamtos būvį. Gyvenimo ir mirties apmąstymų aidas atsimuša į sunykusių augalų lovelius, rūdijančias statinio konstrukcijas, piktžoles ir paklydusių sėklų daigus.

EOK1

Ekspozicijos centras – didelė skulptūrinių medinių objektų instaliacija, įrėminta piešinių. Be kita ko, parodoje pristatoma nespalvota animacija, pavyzdžiui, 2012 m. sukurtas filmas „Crystals”, rodantis, kaip medinės trinkelės transformuojasi į kristalus, tų pačių metų „Carbon”, kuriame anglies molekulės lėtai jungiasi į tankų nepermatomą tinklą, 2009 m. „Forest”, greitai besikeičiančių spygliuočių ir lapuočių vaizdų seka. Dar vienas parodos kūrinys – videoinstaliacija „Re-enactment: Hunt and Meal”, skirta autoriaus vaikystės namams Airijoje bei šios šalies istorijai.

E. O’Kane’as gyvena ir dirba Odensėje (Danija) bei Donegole (Airija) ir yra Vakarų Anglijos universiteto Bristolyje, Jungtinėje Karalystėje, vizituojantis dailės srities mokslo darbuotojas. Jis yra surengęs daugiau kaip 40 personalinių parodų Berlyne, Frankfurte, Dubline, Ciuriche, Niujorke, Londone ir Kopenhagoje. Menininko kūrinių yra daugelyje viešų ir privačių kolekcijų visame pasaulyje.

Paroda veiks iki š. m. kovo 13 d.

Parašykite komentarą