Etnokultūros centre – paskaita iš ciklo „Kaip apginta Lietuvos laisvė 1918–1920 m.?”

Klaipėdos etnokultūros centras 2019 m. sausio 16 d. 17.30 val. kviečia į karo istoriko, KU doktoranto Mindaugo Sereičiko paskaitą „Lietuvos Nepriklausomybės kovų intensyvumas ir mūšių vietos” iš ciklo „Kaip apginta Lietuvos laisvė 1918–1920 m.?”.

Istoriko_paskaita_01_16

2019-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metais, todėl paskaitos suteikia progą prisiminti ir sužinoti apie šiuos jau tolimus įvykius, kurių amžininkų bei liudininkų tarp mūsų nebėra. Taigi tik istorikai gali prakalbinti praeities šaltinius ir papasakoti plačiajai visuomenei apie tai, kaip buvo apginta Lietuvos laisvė 1918–1920 m. Susitikimų Klaipėdos etnokultūros centre metu istorikai atskleis karių kasdienybės Nepriklausomybės karo metu aspektus, pristatys svarbiausias karines operacijas, apžvelgs Lietuvos visuomenės požiūrį į Lietuvos nepriklausomybę ir vykstantį karą dėl jos.

Apie paskaitą „Lietuvos Nepriklausomybės kovų intensyvumas ir mūšių vietos”: baigiantis Didžiajam Karui Vidurio ir Rytų Europoje susikūrusios valstybės plačiai besiremdamos ginkluota jėga konkuravo dėl teritorijos ir siekė įsitvirtinti kaip suverenios valstybės. Lietuva 1918 m. vasario 16 d. paskelbė Nepriklausomybę ir neilgai trukus pradėjo dvejus metus trukusį žūtbūtinį karą su išorės grėsmėmis. Lietuvos kariuomenė skirtinguose regionuose ir nevienodo intensyvumo kautynėse 1919–1920 m. kovėsi su trimis priešininkais – Raudonąja armija, Lenkijos kariuomene ir Rusijos Vakarų savanorių armija, kuri geriau žinoma kaip bermontininkai nuo jos vado plk. Pavelo Bermonto.

Įėjimas nemokamas.

Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto bei Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Parašykite komentarą