Informacija
Vidmanto Ilčiuko paroda „Fotografijos“ Berlyne

2013-05-21

2013 m.  gegužės 28 d.  (antradienį) 16. 30 val. Šv. Jadvygos kalno ligoninėje (Krankenhaus Hedwigshöhe) Berlyne atidaroma žinomo Lietuvos fotomenininko Vidmanto Ilčiuko paroda „Fotografijos“.


Iš ciklo Miestas. 31.2004. 45x67cm

Šį pavasarį fotomenininko Vidmanto Ilčiuko kūryba  Berlyne pristatoma jau antrą kartą. Neseniai  menininko darbai buvo eksponuojami Lietuvos Respublikos ambasadoje. Naujoje parodoje „Fotografijos“ menininkas pristato du fotografijų ciklus: „Miškas“ ir „Miestas“.

Iš ciklo Miestas. 12.2004. 64x45cm

Fotografijų seriją „Miestas“ menininkas pradėjo kurti 2003 metais ir tęsia ją iki šiol. Vilniaus miestas yra mėgstama  Lietuvos fotografų tema. Kiekvienas menininkas ją atskleidžia skirtingai: per architektūrines pastatų detales, gamtovaizdį, miesto istoriją ir kasdieninį gyvenimą. Tuo tarpu Vidmantas Ilčiukas į miestą žvelgia per filosofinę prizmę.

Šiame nuosekliame fotopasakojime, jungiasi ir išsiskiria ženklai ir vaizdai, šviesa ir tamsa, spalvų ir šešėlių žaismas. Fotografijų kompozicijose – tamsiame fone ryškėjantys medžiai, architektūros objektai, kuriuos kartais išryškina, kartais slopina mėlynos spalvos atspindžiai gatvėse. Fotografijose V. Ilčiukas fiksuoja miesto tikrovės fragmentus tarsi savo paties vidinių išgyvenimų būsenas.

Kiek kitokia yra Vidmanto Ilčiuko serija „Miškas“. Gelbėdamiesi nuo nesibaigiančių civilizacijos problemų tradiciškai atsigręžiame į gamtą. Ji mums tarsi galima išeitis. Miško harmonija turėtų suteikti ateities perspektyvą. Tačiau, priklausomai nuo stebėtojo patirties, šie preciziški gamtos vaizdai gali žadinti skirtingus išgyvenimus. Tylioje miško statikoje pajuntame ir kažką bauginančio, keliančio nerimą.

Iš ciklo Miškas. 8.2012

Vidmanto Ilčiuko kūryba ir jo fotografijų meninė raiška itin plataus diapozono, konceptuali, neretai grindžiama reliatyvizmo, dualizmo, įvairiakrypčio judėjimo, priešpriešos idėjomis. Autorius nagrinėja įvairius sociokultūrinius, erdvėlaikio ir savivokos aspektus.

Pasak Vidmanto, fotografijose susiduria tai, kas abstraktu ir konkretu, visuotina ir asmeniška, dėsninga ir atsitiktina, prasminga ir beprasmiška,  tai, kas aišku ir  kas sunkiau paaiškinama.

Vidmantas Ilčiukas gimė 1957 m. Vilniuje. 1981m. baigė tapybos  studijas Vilniaus dailės  institute.  Nuo 1979 m. dalyvauja tapybos ir fotografijos parodose. Jis yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 2004 ir 2008 metais jam skirtos LR Kultūros ministerijos meno kūrėjų individualios stipendijos. 2003 m. už fotografijas autorius pelnė tarptautinį Henkel apdovanojimą, skiriamą Vidurio ir Rytų Europos menininkams.

Pranešimas spaudai parengtas pagal parodos kuratorės Gabrielės Kuizinaitės tekstą.


Iš ciklo Miškas. 2. 2011

Fotomenininko Vidmanto Ilčiuko paroda veiks visą mėnesį.

Parodos rengėjai: galerija „Aukso pjūvis (Kaunas) ir  Šv. Jadvygos kalno ligoninė (Krankenhaus Hedwigshöhe Berlyne).

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės