DISKUSIJOS
Fluxus ašis: Niujorkas – Kaunas – Klaipėda

Kovo 19 dieną, 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre bus pratęstas viešųjų paskaitų ciklas „4!žymūs vardai apie Fluxus, J.Mačiūną ir J.Meką“.

Šįkart kauniškis dailininkas Antanas Obcarskas supažindins auditoriją su video medžiaga iš 2003-2005 metų Fluxus akcijų „Išplukdytas menas“. Šios akcijos tuomet vyko Kauno mariose ir sulaukė didžiulio pasisekimo. Pavyzdžiui, 2005 metų liepą vykusi akcija buvo pavadinta Fluxus pradininko Jurgio Mačiūno garbei: „Išplukdytas menas. Žuvelė, vardu Jurgis. 2005”. Taigi tie, kas pasiilgo ar dar nei karto nėra išgyvenę fluxiškos vasaros, yra kviečiami į A. Obcarsko paskaitą.

Vaizdinės medžiagos demonstravimą lydės Fluxus akcijų dalyvio autentiški komentarai, prisiminimai apie organizacines peripetijas. Paskaitos auditorija turėtų aiškiau suprasti ne tik amerikietiškąjį ar rytietiškąjį Fluxus variantą, bet ir lietuvišką šio judėjimo arba filosofijos interpretaciją.

Lektorius žada atsakyti į tuos klausimus, į kuriuos įmanoma atsakyti. Neįmanomų atsakymų klausimai turėtų sukelti diskusijų, kokių buvo per pirmąją ciklo paskaitą. Į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą kviečiami ne tik pirmąją paskaitą jau išklausiusieji, bet ir nauji besidomintieji. Įėjimas į renginį nemokamas.

Organizatorių inf.

 

Atgal Komentarai