DISKUSIJOS
Kultūrpolyje – kvietimas polemikai apie Fluxus

Kovo 26 dieną, 14.33 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Bažnyčių g. 4) įvyks provokacija – menininko, pedagogo Redo Diržio seminaras uostamiesčio vyresniųjų klasių moksleiviams ir studentams. Šis seminaras – tai trečiasis viešųjų paskaitų ciklo „4! žymūs vardai – apie Fluxus, J.Mačiūną ir J.Meką“ susitikimas. Pažymėtina, kad lektoriaus planai ir mintys, kurios bus išsakytos seminare, nebūtinai sutampa su renginio organizatorių nuomone. Redas Diržys seminarą pristato taip:
„Paskaitoje-seminare apie 7-ojo dešimtmečio judėjimą Fluxus bus bandoma aiškiai apibrėžti jo kontrkultūrinę prigimtį, kad nekiltų jokių abejonių dėl šio avangardinio reiškinio tolesnio vertinimo. Bus bandoma aiškiai nurodyti vidinius šio reiškinio prieštaravimus bei vos ne prigimtinį menininkų oportunizmą bei prisitaikėliškumą, siekiant „suknisti“ visą reikalą ir paversti jį savo paties antipodu – menu, paremtu konkurencija, egoizmu, karjerizmu ir kitokiomis kapitalistinės šizofrenijos formomis. Paskaitos metu bus atvirai tyčiojamasi tiek iš 7-ojo dešimtmečio pabaigoje išryškėjusių fluxus degradavimo į meną požymių, tiek iš ypatingai anachronistinio lietuviško posovietinio „fluxavimo“, kuomet šio judėjimo idėjų sąskaita dividendus krovėsi ir kraunasi tiek politiniai (V.Landsbergis, A. Zuokas – abu dešiniojo sparno reakcionieriai!), tiek kultūrinio establišmento veikėjai (ŠMC, pavieniai menininkai, M. K. Čiurlionio nacionalinis muziejus Kaune, JMVMC, Kultūrpolis ir pan.).

Seminaro metu bus bandoma atskleisti, kad Fluxus buvo socialinis judėjimas, siekęs diskredituoti meno ir visos „rimtosios kultūros“ represinę ir išnaudotojišką prigimtį. Nebijokime sakyti tiesiai – menas yra žmonių priešas! Ir pagaliau, vietoje to, kad analizuotume Fluxus kaip atskirą reiškinį (tokią logiką mums diktuoja „akademikai“), žvelgsime į Fluxus kaip vieną iš daugybės 7-ojo dešimtmečio kontrkultūrinių judėjimų bei pabandysime aptarti, ką šiandien galėtume iš jų patirties efektyviai panaudoti – tapti rakštimi buržuazijos subinėje.“

Seminare maloniai laukiami ne tik moksleiviai ir studentai, bet ir kiti besidomintieji Fluxus.

Įėjimas į renginį – nemokamas.

KKKC inf.

 

Atgal Komentarai