'08
Naujasis ir senasis Rusijos kinas

Spalio 13-15 d. „Skalvijos“ kino centro jau trečią kartą rengiamos Naujojo Rusijos kino dienos persikelė į Klaipėdą, į Kultūrpolį (Daržų 10 / Bažnyčių 4).

Šių metų programoje buvo parodyti skirtingų žanrų filmai, kuriuose nėra globalių problemų. Režisieriai savo filmuose kalba apie savyje susigaudyti mėginantį žmogų, apie santykį su jį supančiu pasauliu, apie amžinas vertybes bei jų transformacijas. Visi filmai yra pelnę svarbius Rusijos kino apdovanojimus, keturi jų - Atvirojo Rusijos kino festivalio „Kinotauras“ prizininkai.

Buvęs pankų grupės „Delikatesai“ lyderis Igoris Vološynas savo pilnametražiame debiute „Nirvana“ (spalio 13 d. 17.30 val.) į ekrano šviesą ištraukia vieną aktualiausių šiandienos problemų – narkomaniją. Tai vientisas kino kūrinys, kuriame estetiškai sujungtas vaizdas, kostiumai, muzika. Neveltui jis buvo pripažintas geriausiu „Kinotauro“ debiutu.  

Pagrindinį 2008 m. festivalio „Kinotauro“ prizą pelnęs debiutinis režisieriaus Bakuro Bakuradzės filmas „Šultesas“  pasakoja apie jauną vyrą kišenvagį Lionę, kuris prieš lemtingą avariją buvo sportininkas. Pagrindinį vaidmenį sukūrė neprofesionalus aktorius Gela Čitava, kuris iš pradžių buvo filmavimo grupės vairuotojas. Šulteso vagysčių partneriu Kostiku tapo vaikų namų auklėtinis Ruslanas Grebenkinas.  

Komedijomis pagarsėjęs režisierius Jurijus Maminas („Fontanas“, „Bakenbardai“, „Langas į Paryžių“), liko ištikimas šiam žanrui. Naujausią savo komediją „Negalvok apie baltas beždžiones“ („Ne dumai pro belych obezjan“),  apie gyvenimo vertybių pasikeitimą, jis pats pristatys Lietuvoje. Pagrindinis herojus – naujasis rusas, verslininkas, norintis įkurti savo restoraną.

Programa:

  • Spalio 13 d. 17.30 val. Naujojo Rusijos kino dienos. Rež. Igoris Vološynas „Nirvana“ (socialinė drama, Rusija, 2008, 1.29)
  • Spalio 14 d. 17.30 val. Naujojo Rusijos kino dienos. Rež. Bakuras Bakuradzė „Šultesas“ (kriminalinė drama, Rusija, 2008, 1.40)
  • Spalio 15 d. 17.30 val. Naujojo Rusijos kino dienos. Rež. Jurijus Maminas „Negalvok apie baltas beždžiones“ (komiška drama, Rusija, 2008, 2.01)

Atgal Komentarai