'08
Atgaila

--------------------------------------------------------------------------------------------
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) ir VšĮ „Meno avilys“
PRISTATO 
“Kinas po atviru dangumi 15 min. po devintos” programą

--------------------------------------------------------------------------------------------

Rugpjūčio 13 d., trečiadienį nemokamų vasaros peržiūrų ciklo „Kinas po atviru dangumi 15 min. po devintos“ organizatoriai „Kultūrpolis“ (Daržų 10 / Bažnyčių 4, Klaipėda) palaikydami teisėtus Gruzijos laisvės ir taikos siekius, pakeitė programą ir visus kvietė į Gruzijos režisieriaus Tengizo Abuladzės filmo peržiūrą. Šių metų renginio programa buvo tęsiama nuo kitos savaitės.

Trečiadienio vakare, 21.30 val., Kultūrpolyje (Daržų 10 / Bažnyčių 4, Klaipėda) buvo pristatytas Gruzijos režisieriaus Tengizo Abuladzės filmą „Atgaila“ (1984 m.).

Šis Tengizo Abuladzės filmas kartu su kitais dviem žymiais režisieriaus filmais „Troškimų medis" bei "Meldimas" sudaro triptiką, nagrinėjantį amžių amžius besitęsiantį konfliktą tarp kolektyvinių dogmų ir atskiro žmogaus nenuspėjamo elgesio. „Atgaila“ savo metu šokiravo komunistinę visuomenę ir buvo leistas rodyti tik 1987 metais. "Perestroikos" pradžioje jis sukėlė didžiulį įspūdį ir padėjo visuomenei išsivaduoti iš ją kausčiusios baimės. Šis filmas - tai parabolė apie šėtono, kuris filme įgyja šiurpius stalinizmo kontūrus, prigimtį bei apie amžiną gėrio ir blogio kovą. „Atgaila“ 1987 metais buvo apdovanotas Kanų kino festivalio Didžiuoju žiuri prizu. bei sulaukė puikių įvertinimų iš kino kritikų visame pasaulyje. – šito sūlau nerašyt.

Atgal Komentarai 23