'08
Aš gimęs vaikystėje

--------------------------------------------------------------------------------------------

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) ir VšĮ „Meno avilys“
PRISTATO 
“Kinas po atviru dangumi 15 min. po devintos”

--------------------------------------------------------------------------------------------

Rugsėjo 3 d. 21 val. „Aš gimęs vaikystėje” („Я родом из детства” rež. Viktoras Turovas, 1966 m., 105 min. rusų k., liet. sub.), Baltarusija

Tai itin jautrus, lyriškais tonais nuspalvintas kūrinys apie vaikystę tų, kuriuos karo metas privertė ištverti artimųjų netektį, pajusti keršto priešui troškimą bei nuolatos geisti laimės, veržiantis į ją. Filmo herojai, dar berniokai Igoris ir Ženka, gyvena miestelyje prie karo fronto linijos. Draugų gyvenimas yra aplinkybių nulemtas laukimas. Jiedu viliasi sulaukti į frontą išėjusių artimųjų. Berniukų nerūpestingą vaikystės patirtį nuolatos lydi kartėlis ir melancholija. Šis, atrodo, paprastas kino apsakymas yra kupinas neeilinių išgyvenimų, švelnios natūros. Filmo garso takelyje skamba Vladimiro Visotskio (Владимир Высоцкий) dainos.

Juosta įvertinta diplomu už geriausią režisūrą bei geriausią moters vaidmenį (akt. Nina Urgant, Нина Ургант) Baltijos respublikų, Baltarusijos – Moldavijos kino forume 1967 m.

Viktoras Turovas (Виктор Туров, 1936 – 1996)

Ši asmenybė paprastai laikoma Baltarusijos kinematografijos simboliu. Režisierius gimė ir augo Mogiliove (dabartinė Baltarusijos Respublika), mokslus baigė 1961 m. VGKIE, vadovaujamas Aleksandro Dovženko (Александра Довженко) ir Sofiko Čaureli (Софико Чаурели). Per daugiau nei trisdešimt penkis kūrybos metus V. Turovas susuko virš dvidešimt filmų. Nepaisydamas kūrybinių apkrovų, režisierius rasdavo laiko ir visuomeninei veiklai: jo iniciatyva Minske buvo pradėti vesti dviejų metų trukmės kursai, rengiantys režisierius bei scenaristus. Tokiu būdu meistras reiškė naujosios kinematografininkų kartos palaikymą. V.Turovas yra tapęs Sovietų Sąjungos premijos laureatas, taip pat jam buvo įteikta Pranciškaus Skorynos premija, o 1996 m. buvo suteiktas Baltarusijos liaudies artisto vardas. Šie kino menininko pasiekimai taip pat įvertinti ir Vakaruose.

Kiti svarbesni V. Turovo darbai:

1965 m. „Через кладбище“, režisierius
1969 m. „Высокая кровь”, režisierius, scenarijaus autorius
1977 m. „Воскресная ночь”, režisierius
1981 m. „Люди на болоте”, režisierius; scenarijaus autorius
1993 m. „Черный аист”, režisierius

Atgal Komentarai