24 meno savaitės
Tapybos akcija _Fazanas vakaro lietuje

Rugpjūčio 8 d. 18 val. vyko vieša meno akcija. Menininkai liejo akvarelę japonų autoriaus Isoda Koryūsai paveikslo „Fazanas vakaro lietuje“.

Žiūrovą kvitėme momentiniai pažinčiai su tolimąja Japonija - kalnų, sakurų ir geišų šalimi. „Meno kieme“ įvyks vieša meno akcija. XVIII a. Kūrinio originale, sukurtame nishiki-e technika (spalvotas medžio raižinio atspaudas), pavaizduotas subtilus ir elegantiškas jaunų merginų, stebinčių paukštį, portretas. Atkurti Edo kultūros atmosferą padės tekančios saulės šalies atstovės, originalūs kimono ir aksesuarai. Senovės japonų menininkų kūriniuose - ne tik žydinčios vyšnios, atšiaurūs kalnai ir karingi samurajai... Jau nuo IX a. Japonijoje žinomuose, ir XVII a. itin paplitusiuose medžio raižiniuose, buvo plėtojama kasdienės, bet elegantiškos ir subtilios aplinkos tematika. Graviūrose - medituojančios, besikalbančios, grojančios, skaitančios ar tiesiog besiilsinčios paslaptingo ir viliojančio grožio moterys.

Tokios jos ir Isoda Koryūsai raižiniuose, kuriuose menininkas plastiškomis linijomis piešia gracingo, rafinuoto judesio gražuolių figūras. Interpretuoti japonų menininko raižinį šiai akcijai pakvietėme menininkus iš Vilniaus ir Klaipėdos.

Meno akcija buvo rengiama, gavus Europos komisijos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansinę paramą.

Atgal Komentarai 2