24 meno savaitės
Kelyje / In transit

--------------------------------------------------------------------------------------------
Besikeičiantys kadrai
--------------------------------------------------------------------------------------------

Kultūrpolis antrus metus bendradarbiauja, keičiantis menininkais, su Arenshopo (Vokietija) „Lukas“ menininkų namais.

Rugsėjo 25 d. - spalio 11 d. Kultūrpolyje (Daržų 10 / Bažnyčių 4, Klaipėda) buvo eksponuojama uostamiestyje rezidavusios menininkės iš Vokietijos Laros Huck (Lara Huck) fotografijų paroda „Kelyje / I

Klaipėdoje įkurta site-specific rezidentūra: kūrybinis darbas atliekamas, inspiruojant tam tikrai vietai. Menininkai atvyksta į vietovę, gyvena ir kuria ten kurį laiką. Darbuose paprastai vyrauja gamtos, kraštovaizdžio įspūdis, kuris jungiamas su ilgalaikiais vietos skulptūriniais elementais.
2004 m. Lara Huck Miunchene baigė fotografijos studijas, vėliau persikėlė į Hamburgą, kur iki šiol dirba kaip laisvai samdoma fotografė. Ji bendradarbiauja su įvairiais žurnalais, reklamos agentūromis.

Kultūrpolio rezidentūroje praleidusi tris savaites, L.Huck apžiūrėjo ne tik Klaipėdą, bet ir Lietuvos vietoves: kryžių kalną, Grūto parką, Kuršių Neriją, sostinę ir pan. Fotografė fiksuoja šalies kismą: vokiečių ir Sovietų Sąjungos paveldo jungtį su moderniąja kultūra. Koliažai, gimę kelyje, suteikia galimybę atkreipti dėmesį į besikeičiančią situaciją, miestų veidą.

Šioje parodoje pateikiamas fotografinis eskizas, grįžusi namo, susigulėjus įspūdžiams, Lara Huck ketina pristatyti išbaigtą parodą. "In transit“.

Paroda buvo rengiama, gavus Europos komisijos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansinę paramą.

Atgal Komentarai 2