24 meno savaitės
Linijų ganymas

Paroda „24 meno savaitės” spalio mėnesį keliavo po Lietuvą: iš Kretingos muziejaus spalio 6-14 d. keliasi į Plungės kultūros centrą (Senamiesčio a. 3, Plungė), spalio 20-25 d. Tauragės Kultūros centrą (Dariaus ir Girėno g. 3, Tauragė) ir grįžo į Klaipėdą.

Spalio 30  - lapkričio 22 d. Kultūrpolis baigė Europos kultūrų dialogo metams skirtą iniciatyvą – projektą Europos tautų kultūrinės iniciatyvos. 24 meno savaitės.

Rugpjūčio 19-28 d. Kultūrpolio Meno kieme (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4, Klaipėda) menininkas Volfgangas Folmeris (Wolfgang Folmer) 5 metrų guoboje išrašė istoriją, kurią jaunasis skulptorius Dovydas Klimavičius perkėlė ant drobės.

Menininkas V. Folmeris (g. 1960) nuo 1999 m. yra grafikos profesoriaus asistentas Heler akademijoje (Vokietija). Dalyvauja įvairiuose simpoziumuose, parodose. Nuo 2001 m. kūrybiniuose projektuose naudoja medžio rąstus. Raižinių linijos bei formos nusitiesia išilgai rąsto ir susipina į vientisą, savitą siužetą.

Medžio raižinio linijos akimis jungiamos į vientisą vizualų pasakojimą. Šioje visumoje galime atpažinti gyvūnų formas: paukščius, iguanas, begemotą, pelę ir panašiai. V.Folmeris pasakojo, kad įkvėpimo semiasi, žiūrėdamas filmus apie gyvūniją. Tad raižiniuose vyrauja gyvūnų motyvai.

Menininkas prieš pradėdamas raižinį, neturi konkretaus eskizo, plano. Atsitiktinės linijos susibėga į konkrečias formas. Tai panašu į debesų ganymą akimis danguje: atskiri gabalėliai susijungia į tavo paties matomas figūras: čia išnyra žirgas, ten namas, o ana ten – dramblys.

Paroda „24 meno savaitės“ buvo rengiama, gavus Europos komisijos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansinę paramą.

 

 

 

Atgal Komentarai 1