24 meno savaitės
TAUTŲ PAŽINIMUI

2008 m. paskelbti Europos kultūrų dialogo metais. Skirtingų ES tautų etnokultūros paveldo ir bendro Europos tautinio identiteto formavimo klausimas tampa vienu aktualiausių kuriant naują demokratišką Europą. Bendrų kultūrinių vertybių išryškinimas ir tautų etninio paveldo savitumų tolerancija yra pagrindas formuojant vieningą Europos pilietiškumą.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kvietė pažinti totorių, rusų ir vokiečių kultūras, meno ir amatų tradicijas. Gegužės 15 d.  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre „Kultūrpolis“ (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4) buvo atidarytaAlmaz Achmetzianov (Kazanė, Rusija) fotografijos paroda skirta Kazanės miesto 1000-mečio jubiliejui.

Kazanė – Rusijos Tatarstano Respublikos sostinė, pagrindinis totorių kultūros centras (1,10 mln. gyventojų). Tatarstano Respublika įsikūrusi prie Volgos vidurupio. Istorinių, geografinių, gamtinių ir kitų svarbių faktų įtakoje Tatarstanas susiformavo kaip stambus mokslinis ir pramoninis centras, svarbus ir įdomus ne tik Rusijoje, bet ir už jos ribų.

Gegužės 17 d.  Meno kieme šurmuliavo totorių, rusų, latvių, baltarusių meistrai, amatininkai, kurie demonstravo siuvinėjimą auksu, odos dirbinius, tekstilės, tapybos ir kt. sričių technikų virtuoziškumą. Taip pat  vaišinomės totorių nacionalinės virtuvės valgiais. Atviras dirbtuves papildė Klaipėdos totorių bendrijos „Nur“ kolektyvo ir rusų nacionalinių instrumentų vaikų orkestras „Karuselė“ (Kaliningradas, Rusija) koncertas.

Projekto partneriai - Klaipėdos totorių bendrija „Nur“, Klaipėdos slavų centras „Razdolje“, Klaipėdos vokiečių bendrija.

Projektas tęsi iki šių metų spalio mėnesio. Vyko filmų peržiūros, meno mokymai, parodos ne tik Klaipėdoje, bet ir kitose apskrityse.

Atgal Komentarai 3