Jaunimo Polis
Klaipėdoje sparnais mos „Vėjo malūnėlis“

Šiemet „Vėjo malūnėlis“  balandžio 22-23 dienomis Žvejų rūmuose žiūrovus ir dalyvius pasitinka atsinaujinęs ir papildęs programą keliais patraukliais ir smagiais dalykais. Šalia įprastos festivalio programos - spektaklių, kuriuos  vaidins Klaipėdos Jaunimo  centro teatro kolektyvai („Svajonė“, „Trepsė“ , „Aušra“ ) bei svečiai iš Šiaulių (Kultūros centro jaunimo teatro studija „Helijas“), Jurbarko (Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“) ir Ignalinos (Teatras „IKI“), - atsirado  šiuolaikinio šokio  mini festivalis „Čia ir dabar“ bei  fantastiška kūrybinė laboratorija.

Balandžio 15-23 dienomis JC teatro ir kino studijoje „Aušra“ pirmą kartą Klaipėdoje organizuojamos tokio pobūdžio gatvės teatro kūrybinės dirbtuvės-seminaras „Kolektyvinės improvizacijos metodas“. Savo meistriškumu, energija ir pietietišku temperamentu  su  jaunaisiais JC aktoriais bei teatro ir šokio pedagogais iš visos Lietuvos dalinsis  Europos  menininkų asociacijos „Ser‘p‘art“ nariai, gatvės teatro artistai iš Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos.

„Ser‘p‘art“ – asociacija, vienijanti daugelio Europos šalių gatvės teatro ir cirko menininkus, dirbančius, kuriančius ir besidalijančius savo patirtimi bei idėjomis. Su savo vaidinimais ir kūrybinėmis dirbtuvėmis apkeliavę beveik pusę pasaulio (Turkija, Rumunija, Bulgarija, Marokas,  Alžyras)  gatvės teatro artistai  šįkart 10 dienų svečiuojasi, moko ir kuria Klaipėdos JC „Aušros“ teatro ir kino studijoje (I. Simonaitytės g. 24). Linksmos jaunųjų aktorių kolektyvinės improvizacijos pagyvins antrąją „Vėjo malūnėlio“ dieną, o profesionalus išvysime balandžio 22 dienos vakare Mažvydo alėjoje, kur „Se‘r‘part“  kompanija pristatys savo naktinį šou. Nežabota pietietiška energija, netikėtos improvizacijos ir puiki nuotaika garantuojama visiems, susirinkusiems 22 val. Mažvydo alėjoje.

11-ojo tarptautinio jaunimo teatrų festivalio VĖJO MALŪNĖLIS 2013 programa
Žvejų kultūros rūmuose

Balandžio 22 d. (pirmadienis)

10.00-11.00 Teatras „Aušra“
„Pasakojimas ne tik mergytėms“
Režisierė Ž. Dargytė. Trukmė – 45 min.

11.30-12.30 Teatras „Trepsė“
„Mažasis princas“ (pagal A. de Sent-Egziuperi)
Režisierė R. Svytytė. Trukmė – 60 min.

13.00-14.00 Teatras „Svajonė“
„Traukinys Nr....“ (A. Kapočiūtės novelių motyvais)
Rež. M. Kolaitytė. Trukmė – 60 min.

14.30-15.30 Teatras „Aušra“
A. Čechovas „Meška“
Rež. A. Milinis. Trukmė – 45 min.

16.00-17.00 Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“
S. Šaltenis „Škac, mirtie...“
Rež. B. Šneiderienė. Trukmė – 60 min.

18.00-19.00 (Šaulių g. 14) Šiaulių kultūros centro jaunimo teatro studija „HELIJAS“
L. Osgudas „Balandžiai“
Rež. V. Staševičiūtė. Trukmė – 60 min.

19.30-21.30 VISI TEATRAI
Vakaronė prie jūros (nors ir lyjant ir žaibuojant)

22.00-23.00 Mažvydo al.
Naktinis SER‘P‘ART pasirodymas

Balandžio 23 d. (antradienis)

11.00-12.00 Ignalinos gimnazija Teatras „IKI“
„Laumelė“ (pagal M. Baranauskienės sakmę)
Rež. J. Narbutaitienė. Trukmė – 55 min.

12.30-13.30 Teatras „Aušra“
„Pykšt pokšt – tu negyvas“
Rež. NĖRA. Trukmė – 45 min.

14.00-15.00 Teatras „Aušra“
M. Valiukas „Albino kryžkelė“
Rež. M. Valiukas. Trukmė – 55 min.

16.00-16.30
FESTIVALIO UŽDARYMAS

16.30-17.30
SKIRSTYMASIS

Pirmadienį, spektaklių pertraukų metu, II aukšto foje vyks II-asis tarptautinis šiuolaikinių šokių festivalis „ČIA IR  DABAR“.
Pirmadienį, spektaklių pertraukų metu, SER‘P‘ART kūrybinės stovyklos grupių atsiskaitymai.

DAUGIAU APIE SER‘P‘ART

SER‘P‘ART – Europos menininkus vienijanti asociacija.
Asociacija buvo įkurta tarptautinių jaunųjų menininkų-mentorių mainų programos pagrindu.
Ją 2008 m. rudenį inicijavo ir visą projektą Prancūzijoje administruoja aktorė, dainininkė, režisierė Cecile Laurans.

Serpart‘ą remia šios tarptautinės organizacijos ERRANCE EN AEA (PRANCŪZIJA), VAGABUNDE ART (ISPANIJA) bei ARCIRAGAZZI (ITALIJA). Asociacijos įkūrėjų tikslas – suburti Europos (ir ne tik) šalių įvairių meno rūšių kūrėjus-praktikus, kurie noriai dalintųsi savo kūrybos ir darbo metodais, žiniomis, idėjomis, meistriškumu įvairiose socialinėse grupėse, suteiktų galimybę tiesiogiai ir praktiškai pajusti bendrą kūrybos dvasią. Serpart jau suorganizavo 5 tarpdisciplininių menų turus. Vien 2012 m. pabuvojo Turkijoje, Rumunijoje, Lietuvoje ir Alžyre. Kiti projektai dar ruošiami.

SER‘P‘ART tikslai

15 gatvės menų artistų keliauja po įvairias Europos ir Viduržemio jūros šalis ir miestuose bei miesteliuose rengia pasirodymus, šou, spektaklius, paradus, kolektyvines improvizacijas, mokymus, kūrybines dirbtuves bei meninius tarptautinio solidarumo projektus.

Muzika, teatras, šokis, cirkas, vaizduojamieji menai atgyja gatvėse, festivaliuose, jaunimo centruose ar mokyklose. Paradai, vienijantys teatro, improvizacijos ir cirko elementus tampa žaismingu miestų švenčių bei festivalių akcentu, siekiančiu:

* Kultūrinę praktiką paversti labiau pasiekiama ir demokratiška;
* Inicijuoti tarptautinius susitikimus, stovyklas;
* Tobulinti kalbinius bei kultūrinius-kūrybinius mainus;
* Mokyti naujų meno formų;
* Dirbti socialinį, švietimo darbą, pasitelkiant kūrybinį metodą;
* Organizuoti kūrybines akcijas.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

Per ketverius metus asociacijos nariai (kurie yra mentoriai, treneriai ir mokytojai, dirbę neformaliojo ugdymo organizacijose) sukūrė savitą pedagoginį-kūrybinį metodą. Kruopščiai paruošė ir trejus metus tarptautinių turų metu praktiniuose užsiėmimuose su įvairiais žmonėmis tobulino savąjį mokymo ir kūrybos būdą.

Kūrybinės dirbtuvės įtraukia įvairias menines disciplinas: muziką, šokį, cirką, vaizduojamuosius menus, teatrą. Siekdami perduoti subalansuotą socialinį patyrimą bei vertybes, asociacijos nariai teigia kūrybos džiaugsmą, kuris padeda nugalėti diskriminaciją ir visuomenės susiskaldymą. Projektas apima gatvės cirko judėjimą, „engiamųjų teatro“ (A. Boal) metodus, skirtus neformaliajam teatriniam mokymui bei kuria interaktyvius projektus su vietos aplinka ir žmonėmis.

KJC teatro studijos „Aušra“ informacija

Atgal Komentarai 1

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės