Jaunimo Polis
Kviečiame teikti paraiškas Karolio Didžiojo jaunimo premijai

Jaunimo organizacijos ir grupės jau gali teikti paraiškas kitų metų Karolio Didžiojo jaunimo premijai už geriausius projektus, ugdančius Europos tautų tarpusavio supratimą ir bendrumo jausmą. Galutinis paraiškų pateikimo terminas yra 2013 m. sausio 28 d.

Karolio Didžiojo jaunimo premiją nuo 2008 m. teikia Europos Parlamentas kartu su Achene (Vokietija) įsikūrusiu Tarptautiniu Karolio Didžiojo premijos fondu. Paraiškas gali teikti nuo 16 iki 30 metų amžiaus jaunimas – organizuotas arba neformalus. Projektai turi puoselėti bendrą Europos tapatybę bei praktiškai parodyti, kad europiečiai gali darniai gyventi kaip viena bendruomenė. Dažnai nugali europinę dimensiją atskleidžiantys jaunimo mainų, meno ar interneto projektai.

Paskelbdamas 2013 m. premijos atrankos pradžią, Europos Parlamento pirmininkas Martinas Šulcas sakė: „Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija yra jūsų galimybė pristatyti savo idėją Europoje – įnešti savo indėlį į Europos integraciją... Prisidėkite kurdami tokią Europą, kokios norite jūs!"

Trys geriausi Europos projektai bus apdovanoti atitinkamai 5000, 3000 ir 2000 eurų sumomis. Laimėtojai taip pat bus pakviesti kitą rudenį aplankyti Europos Parlamentą. Tuo tarpu atranką atskirose šalyse (ir Lietuvoje) laimėjusių projektų atstovai 2013 m. gegužę bus pakviesti į Acheną, kur galės sudalyvauti Karolio Didžiojo jaunimo premijos bei Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos teikimo ceremonijose.

Šiemet pirmąją vietą laimėjo graikų jaunimo žiniasklaidos projektas „Europa ant žemės“. Antrasis apdovanojimas įteiktas Čekijos Respublikos Erasmus mainų programos studentams už projektą „Europa pasitinka mokyklą“, o trečiasis – Vengrijos jaunimo sukurtam dokumentiniam filmui „Parvežk mane namo“.
 
 
Paraiškas galima teikti čia:
http://www.charlemagneyouthprize.eu/view/lt/introduction.html
 

Tvarkaraštis:

• Galutinis paraiškų teikimo terminas: 2013 m. sausio 28 d.
• Išrenkamas nacionalinis laimėtojas kiekvienoje iš 27 ES šalių: ne vėliau kaip 2013 m. kovo 19 d.
• Europos masto nugalėtojų išrinkimas ir paskelbimas: 2013 m. balandžio 25 d.                 
• Apdovanojimo ceremonija Achene: 2013 m. gegužės 7 d. 

Organizatorių inf.

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės