Jaunimo Polis
Karolis Makauskas. Teatrinukai neria į vasarą su teatrinėmis linksmybėmis

2012-06-12

Pirmasis vasaros savaitgalis Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos 8t klasės ir Teatro studijos „teatrinukams“  išties buvo įspūdingas. Net trys renginiai per pirmąsias tris vasaros dienas.

Pirmasis renginys vyko vienoje seniausių Klaipėdos gatvių – Puodžių gatvėje. Čia birželio 1 d. šurmuliavo šventė, skirta miesto 760 metų jubiliejui. Ši gatvė nuo seno garsėjo amatais, meistrų kūrybinėmis dirbtuvėmis. Dabar Puodžių gatvėje taip pat įsikūrusios jaunų, kūrybingų žmonių ugdymo įstaigos. Jos organizuos miestiečiams pramogas. Šventėje koncertavo Jaunimo centro ansambliai „Ralio“ ir „Junga“, grojo J. Karoso pučiamųjų instrumentų orkestras. Atėjusieji galėjo pasigrožėti Siuvimo ir verslo paslaugų mokyklos paruoštomis modelių kolekcijomis „Batikos veidas“ ir „Keliaujantys tekstilės raštai“. Vyko šukuosenų šou. Šventės metu buvo kuriama Puodžių gatvės vėliava. Buvo galima išmokti pasidaryti teatrinį grimą. To mokė Jaunimo centro teatro studijos „Aušra“ artistai. M. Gorkio pagrindinės mokyklos mokiniai taip pat  koncertavo ir demonstravo amatus.

Simono Dacho progimnazijos 8t klasės „teatrinukai“ pakvietė į Teatrinių paslaugų mugę. Čia galėjai apsilankyti teatralizuotoje fotoatelje bei nusifotografuoti su milžiniškomis vaiduoklių kaukėmis. Jei jauteisi kaltas - savo paslaugas siūlė žavios „Nuodėmių narvo“ prižiūrėtojos. Praleidęs „Nuodėmių narve“ vos vieną minutę, galėjai išpirkti net baisiausią savo nuodėmę. Keturi viskam pasiruošę „Energetikai“ siūlė už simbolinę  vieno cento kainą parduoti šilumą, kurią čia pat galėjai užsikonservuoti stiklainyje ir laikyti iki artėjančių šalčių.  Na, o jei patogiai  norėjai apžiūrėti visus šventės amatus bei pramogas, galėjai pasinaudoti militaristinio taksi paslaugomis. Tvirti kareiviai tikrais kareiviškais neštuvais gabeno prie bet kurių jaunųjų amatininkų dirbtuvių.

Šeštadienį, birželio 2-ąją, vyko dar du renginiai. Minėdami Tarptautinę vaikų gynimo ir Tėvo dieną, Mažosios Lietuvos muziejus ir režisieriaus K. Makausko moksleivių teatro studija pakvietė į renginį „Etiudas parkui“. Pagrindinė renginio mintis- Klaipėdos Skulptūrų parke parodyti muzikinius plastinius etiudus. Reikėjo išsirinkti vieną ar kelias parko skulptūras ir sukurti jos istoriją. Lietingas šeštadienio oras sutrukdė etiudus rodyti parke, prie skulptūrų, tad šis renginys buvo perkeltas į vaikų ir jaunimo teatro „Svajonė“ salę, kur jau nuo 12 val. vyko dar vienas renginys „Para teatre“. Šio renginio užduotis buvo nelengva. Daugiau nei pusšimtis jaunųjų teatralų ryžosi praleisti 24 valandas Jaunimo centro patalpose, pasinėrę į teatrines linksmybes.

Vaikų ir jaunimo teatro  „Svajonė“ režisierė Mira Kolaitytė 12 val. oficialiai paskelbė renginio „Para teatre“ pradžią. Vėliau sekė dalyvių „pažintuvės“ pasitelkiant teatrines pratybas bei žaidimus. 14 val. „Etiudas parkui“, po kurio Mažosios Lietuvos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Sondra Simanaitienė oficialiai įteikė padėkas šiame renginyje dalyvavusioms teatro studijoms bei režisieriams K. Makauskui, R. Andriulionienei, M. Kolaitytei bei R. Ambrulaitienei. Po renginio „Etiudas parkui“ buvo galima pasižiūrėti svečių iš Vilniaus projekto „Kodas G.@.t.V.e.“  plastikos ir pantomimos spektaklį „Masės“.

Vėliau teko atlikti užduotį mieste. Klaipėdiečiai galėjo išvysti jaunų žmonių grupeles, kurie neįprastai fotografavosi prie įvairių Klaipėdos miesto paminklų ir skulptūrų. Po atliktos užduoties buvo išsiruošta į pajūrį lauko vakarienei ant jūros kranto. Grįžę dalyviai galėjo susipažinti su sceninių kautynių paslaptimis. Naktį vyko teatrinės pratybos, buvo kutriami „Balti etiudai“. Visi žiūrėjo  nuotraukas, išdykavo ir neleido vienas kitam užmigti. Anksti ryte, palydėję svečius iš Vilniaus, visi „likę gyvi“ buvo pakviesti į teatralizuotą rytinę mankštą bei sportines varžybas. Po „Paros teatre“ kai kurių dalyvių, išeikvojusių paskutinius savo energijos likučius, tikriausiai laukė „Para lovoje“. Tikimės, kad visi sėkmingai pirmadienį rytą sudalyvavo pirmoje pamokoje.

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

 
Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės