Dizainas ir architektūra
Sandra Kliukaitė Popierinis dizainas Architektų namuose

2010-01-27

Pirmą kartą Kauno Architektų namuose atidaryta dizaino paroda "Popieriukas". Daugiau niekas nedrįs priekaištauti, kad popierius yra niekam tikusi medžiaga praktiškų daiktų gamybai. Tačiau iš karto rekomenduoju neiti į parodą ir toliau apie ją neskaityti tiems, kam darosi silpna vos išvydus popierinę dekoraciją ar perdirbtą pakuotę. Skaityti tiems, kurie vaikystėje daug laiko praleisdavo konstruodami popierinius miestus, lėktuvus, namus, robotus, lėles ir ką tik sumanydavo iš popieriaus.

Parodos idėja paprasta ir aiški – viskas funkcionalu ir viskas pagaminta iš popieriaus. Nepopierinių daiktų parodoje nėra, o tai, ką pristato darbų autoriai, galima pavadinti nestandartiniais popieriniais žaislais. Tik ne vaikams, o suaugusiems.

Parodą surengė VDA Kauno dailės fakulteto studentai kartu su “Virgo” dizaino ir reklamos studija. Kai kurie parodos dalyviai į popierių, kaip materiją daiktams kurti, pasižiūrėjo labai romantiškai. Kiti buvo labai praktiški ir iš popieriaus konstravo tikrus baldus ir interjero detales.

Didžiausią popierinių baldų arsenalą pasiūlė parodos iniciatorė Rūta Valušytė. Ji pristatė vienintelį parodoje buvusį minkštąjį popierinį baldą – fotelį „PaperJam“. Šis fotelis iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg pakavimo popieriaus krūva, tačiau iš antro žvilgsnio ir pirmo prisėdimo aiškėja, kad tai puikus daiktas ne tik sėdėjimui, bet ir gulėjimui su knyga ar laikraščiu rankoje. Rūta taip pat sukonstravo bene didžiausią parodos eksponatą – funkcionalią, nepermatomą širmą „Tū-tū“, susidedančią iš didelių kartoninių rulonų. „Tū-tū“ komplektą papildė mažos kėdutės, susuktos iš mažesnių kartoninių rulonų ir galinčios praversti ne tik namuose, bet ir viešoje erdvėje.

Dizaineris Justinas Stankevičius (JSD) vystė koncepciją „Pasidaryk pats“. Šį kartą jis siūlė patiems pasidaryti popierinį šviestuvą pagal jo paties sukurtą modelį. Parodoje taip pat buvo galima pamatyti dar pernai Vilniaus dizaino savaitėje išgarsėjusią Justino “NEpaprastą šiukšlių dėžę”, pagamintą iš gofrokartono tuo pačiu „pasidaryk pats“ principu.

Parodoje taip pat pristatytos „Ekologiškos vandens pakuotės“ – baltos, popierinės gertuvės su užsukamais kamšteliais ir popieriniais diržais. Suvartojus tokių gertuvių turinį, galima jas ramiai išmesti, žinant, kad jos bus perdirbtos ir neterš aplinkos. Tokia vandens pakuotė labai tiks išsiruošusiems į ekologinį žygį ar bet kur kitur, kur prireiks gertuvės.

Andrius Žemaitis pagamino visą krūvą šmaikščių priemonių rašymui – “Tušelių”. Jei negali patikėti, kad ant popieriaus galima rašyti iš to paties popieriaus susukto „tušelio“, tau būtinai reikia tuo įsitikinti parodoje.

Tuo tarpu, Solveiga Grigaliavičiūtė pristatė ryškiai žaliuojantį eksponatą “Grow”, Živilė Januškaitytė - kompaktiškas flourescencinės lempos pakuotes, taip pat parodoje buvo rodomos spalvingos, permatomos „Avalynės pakuotės“ ir dar daug kitų popierinių eksponatų, manevruojančių tarp popierinės buities ir romantikos.

Romantiškąją „Popieriuko“ pusę išvystė dizaino katedros studentė Vita Urbonaitė, iš popieriaus išlanksčiusi “Jausmų pakuotes”. Laimutė Varkalaitė demonstravo meilę gamtai ir pristatė ekologiškų popierinių apyrankių projektą „Esu gamtos dalis“.

O bene įdomiausias sprendimas pasirodė – akį traukiančios „Eko pakuotės“ iš kartono, suteikiančios galimybę gražiai ir ekologiškai supakuoti net eilinį obuolį. Turint tokių popierinių pakuočių, daugiau nebereikės sukti galvos, mąstant apie tai, kaip originaliai supakuoti dovaną, net jei ta dovana tebus obuolys...

Autorės nuotraukos

Kulturpolis.lt

 

Atgal Komentarai

 
Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės