Teatras
Mindaugas Klusas. Danijos princas atvyko į Romą

2009-01-22

Scena iš OKT teatro spektaklio "Hamletas" © Dmitrijaus Matvejevo nuotr.Vakar Italijos sostinėje esančiame teatre "Teatro di Roma" buvo parodyta lietuviškojo "Hamleto" premjera. Šiuo Oskaro Koršunovo teatro (OKT) spektakliu italų scena atidarė 2009 metų sezono užsienio programą.

Režisierius O.Koršunovas su trupe ir ją lydinčiais asmenimis, iš viso devyniolika žmonių, Romoje atsidūrė premjeros išvakarėse. Tądien vakare specialioje teatro patalpoje jis susitiko su italų žurnalistais.

Laukė žiūrovų gausos

Pasak OKT vadybininkės Audros Žukaitytės, susirinko gausi jų auditorija. "Žiniasklaidininkai parodė didžiulį susidomėjimą. Tai gerokai nustebino net pačius gastrolių rengėjus. Dabar lauksime žiūrovų gausos", - vakar vidurdienį LŽ sakė A.Žukaitytė. Spektaklis prasidėjo 21 val., tad trupė turėjo daug gražaus laiko repeticijoms. Bilietai į vaidinimą kainavo vidutiniškai apie trisdešimt eurų. Williamo Shakespeare'o "Hamletas" buvo vaidinamas viename iš dviejų "Teatro di Roma" priklausančių teatrų, "Teatro Argentina". "Hamleto" pasaulinė premjera įvyko 2008-ųjų Europos kultūros sostinėje Stavangeryje (Norvegija), o kelione į Romą spektaklis pradėjo savo tarptautinę karjerą. Tai jau antras kartas, kai OKT pasirodo romiečių teatre. 2005-aisiais jame vaidinta "Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija". Spektaklis buvo puikiai priimtas. Tad šiemet "Teatro di Roma" vadovai pageidavo išvysti naujausią lietuvių kolektyvo kūrinį ir juo atidaryti šių metų sezono užsienio programą. Šiandien įvyks antroji "Hamleto" premjera, o ryt ir poryt "Teatro Argentina" sceną užims britų garsenybė Stevenas Berkoffas, lankęsis ir Lietuvoje. Aktorius, režisierius ir dramaturgas suvaidins monospektaklį "Vienas žmogus".

Turi gražią ateitį

Iškart po gastrolių Romoje "Hamletas" sugrįš pas lietuvių žiūrovus. Vilniuje vasario 2, 3 ir 4 dienomis spektaklis bus parodytas naujoje erdvėje - M.K.Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre (Kosciuškos g. 11). Rinktis šią sceną paskatino Menų spaustuvėje, kurioje ligi šiol veikė OKT, prasidėję rekonstrukcijos darbai. "Ten nėra galimybės vaidinti. Apie permainas buvome įspėti iš anksto. Kadangi norime tęsti susitikimus su žiūrovais, spektaklius nuo šiol rodysime Šokio teatre. Žiūrovų salė jame nedidelė, bet ką jau padarysi. Svarbu, kad ji turi gražią ateitį", - sakė OKT teatro direktorius Martynas Budraitis. Šokio teatras su 400 vietų žiūrovų sale, kuriame Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įrengta šiuolaikiška scenos aparatūra, buvo atidarytas praėjusių metų pabaigoje. Vasario 7-ąją "Hamletas" bus rodomas Kaune, o vasario 21-ąją - Klaipėdoje. Kovą ir balandį spektaklis vėl sugrįš į sostinę.

Apie salę reikia pamiršti

Vilniaus miesto teatro vardą OKT gavo konkurso būdu prieš penkerius metus. "Jau antrą kadenciją naudojamės šiuo titulu ir populiariname Vilniaus vardą užsienyje", - sakė teatro direktorius. Vilniaus miesto savivalda teatrui skiria dotaciją ir biuro patalpas. Jei neatsiras kliuvinių, OKT biuras iš apgriuvusių patalpų Vrublevskio gatvėje turėtų persikelti į suremontuotą biurą buvusioje "Lango" galerijoje Ašmenos gatvėje. "Turėsime ir nedidelę repeticijų salytę", - sakė M.Budraitis. Šį pastatą savivaldybė skiria kultūros įstaigoms. Teatro kaimynais taps "Vilniaus festivalių" biuras, biblioteka. Paklaustas, ar vis dar tikisi, kad miesto valdžia suteiks didesnę salę, M.Budraitis tik nusijuokė. "Jokių galimybių. Mažai žadėta ir anksčiau, tad dabar ir dar kelis metus ateityje reikėtų apie tai pamiršti", - sakė jis.

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės