Teatras
Sandra Kliukaitė. EX-Psichiatrijos ligoninėje PSYCHODRAMA!

2009-03-02

„Psychodrama“ – dar prieš mėnesį į mano F dėžutę tiesiai iš organizatoriaus Marko Anthono rankų atskriejo kvietimas į visiškai išprotėjusį renginį. Nieko sau, pamaniau – diskoteka buvusioje Psichiatrijos ligoninėje! Sienas valganti muzika, nuosavų protų bei kūnų „pametėjai“ – diskotekininkai, emigrantai, grįžtantys į Kauną, vien tam, kad užsuktų į psichiatrinę ligoninę ir maištingas neformalus menas viename, beprotnamiu vadinamame, pastate. Žinoma, eisiu!

Tiesą sakant, šioje Kauno ligoninėje teko lankytis jau nebe pirmą kartą, bet skubu pridurti, jog ne dėl prastos psichinės būklės, greičiau priešingai... Pačioje praeitų metų pabaigoje į šią ligoninę patekau savo noru, suviliota VDA KF surengto pusiau meninio, pusiau mokslinio projekto „Pirmuonys arba pasaka be galo“, kurio vakarinė dalis žadėjo diskoteką neeilinėje erdvėje. Tenka prisipažinti, kad visą rimtą meninę-mokslinę renginio dalį aš pražiopsojau ir atvykau tik į ne visai rimtą, bet labai priimtiną vakarinę dalį... Tą kartą muzikinį foną formavo duberiai iš Lenkijos ir Lietuvos, taigi skambėjo jau pradedantys nusibosti dub, dubstep, reggae rinkiniai. Tačiau to renginio atmosfera ir erdvė - durys be rankenų ir vakarėlyje dalyvavę žmonės, buvo fantastiški. Buvo taip gerai, kad net trūksta žodžių... Tik savo atmintyje egzituojančiame blogų ir gerų vakarėlių bloknote pasižymėjau šį renginį kaip vieną geriausių praėjusių metų pabaigos įvykių.

Na, bet grįžkime prie „Psychodramos“... Turiu prisipažinti, kad į taip lauktą renginį dėl visai neobjektyvių priežasčių sugebėjau pavėluoti maždaug penkias valandas! Taigi, kokia terapija vyko pirmoje renginio dalyje ir vėl pražiopsojau. Tiesa, žinau, kad vakaro dalyviai turėjo išgirsti ir pamatyti dosnaus ufonauto, internete nemokamai dalijančio savo muzikinės kūrybos albumus - Kafkos aka The Boys Cult LIVE!, pasirodymą, taip pat šešėlių teatro, mimų ir modernaus šokio performansus bei papildomai kino seansą - visuomet stebinančio režisieriaus Darreno Aronofsky filmą „Fontanas“ (The Fountain, 2006).

Taigi, kai pagaliau atvykau prie pačiame Senamiesčio centre esančios ligoninės - pirmas vaizdas, kurį užfiksavau dar net neįėjus į renginio patalpas - tai minia žmonių, lauke prie durų nekantraujančių kuo greičiau patekti į psichiatrijos ligoninę! Ir kas galėjo pagalvoti, kad į vietą, kurion kadaise patekdavo dažniausiai per prievartą, personažai šiandien veršis savo noru... O visa ši sumaištis prie durų įvyko todėl, kad neva, anksčiau atvykę diskotekininkai taip įsišėlo, kad net pradėjo siūbuoti ligoninės grindys!.. Kaip ten bebuvo, aš į veiksmo vietą įėjau gana greitai, o kitiems už durų teko palaukti pusvalandį ir netgi valandą – tikra beprotybė... Beje, labiausiai išprotėję vakarėlio dalyviai į renginį sugebėjo patekti išties beprotišku būdu – perlipę aukštą tvorą, juosiančią vidinį ligoninės kiemelį! Prieš keletą metų per tą tvorą tikriausiai ne vienas ligonis bandė išsiveržti į laisvę, o štai dabar viskas apsivertė aukštyn kojom...

O tai, kas dėjosi antroje renginio dalyje, trukusiuje visą naktį, galima pavadinti tikru beprotnamiu: disco salėje siautėjo didžiausi bepročiai, techno salėje, pavadintoje „Reklaminės baimės erdve“ - lengvesnės psichologinės būklės diskotekininkai, kitose ligoninės erdvėse vyko aktyvi komunikacija, alaus bei sidro degustacija, fotografavimas, bučiavimasis ir kitokios kvailystės. Gražiais renginio vaizdais pasirūpino Vj Oro Pagalvės, o visas kitas haliucinacijas renginio dalyviai susikūrė patys... Nuostabu, ar ne? Už pulto pakaitomis stojo visa krūva atlikėjų-didžėjų: renginio organizatorius Markas Anthonas, jo kolega, garbanotų plaukų savininkas Andrius Tamsa, stilingas paparacis Mėnulis Kringėlis, Ernestas Sadau, Haliucin (Techstylism), Endis, Chessquare ir visi kiti. Didžėjavo netgi išdidi ir sintetinė rožinė Panda! Turinčiam ausį klausytojui visa tai turėjo patikti, o net jeigu ir girdėjosi vien triukšmas ir spiegimas – irgi gerai, juk buvome durnyne!

Tai, kad buvusi psichiatrinė ligoninė atsivėrė menui ir vakarėliams yra pasigerėtina. Tik tokiuose renginiuose gali suprasti, kad pamišimas ne toks jau baisus. Tiems, kas dar nežinote, belieka priminti, kad beprotiškosios patalpos šiuo metu priklauso VDA Kauno fakultetui, o akademijos studentams ir renginių organizatoriams linkime ir toliau draugauti su elektronine ir visokia kitokia muzika (prisiminkite rokenrolą!), visomis meno formomis ir formuoti įvairialypį požiūrį į bet kokią erdvę. Net ir į beprotnamio.

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės