Teatras
Ridas Viskauskas. Teatras ribų neturi (1)

2013-06-04
Gegužės 30 d. Vilniuje, Menų spaustuvėje, įvyko III neįgaliųjų teatrų festivalis – konkursas „Begasas“, kurį organizavo Lietuvos žmonių su negalia sąjunga. Šiemet renginys buvo skirtas neįgaliųjų teatro puoselėtojui Artūrui Šablauskui (1963–2012) bei Lavėnų socialinės globos namų gyventojų teatro trupės vadovui Gintarui Kutkauskui (1959–2013).

Ridas Viskauskas. Stebuklingą festivalio laiką prisiminus (4)
2013-05-24
Gegužės 16–19 d. Kaune įvyko XX lėlių teatrų festivalis „Šypsos lėlės ir vaikai“. Ši kas dvejus metus rengiama lėlininkų bendruomenės šventė turi nusistovėjusias tradicijas ir struktūrą. Pirmoji festivalio diena įprastai skiriama moksleivių lėlių teatrams. <...> Kitos festivalio dienos skiriamos profesionaliam lėlių teatrui, o šventės akcentas – lėlių ir kaukių paradas Laisvės alėjoje, kurį surengti padeda daugybė talkininkų (moksleivių).
Aktorius Gytis Ivanauskas: „Labai nemėgstu chaltūros scenoje“

2013-04-11
Polinkį į piromaniją turinčio paauglio Kurto vaidmuo spektaklyje „Ugnies veidas“ tapo aktoriaus Gyčio Ivanausko debiutu teatro scenoje. Ankstyvu, ir, dabar jau galima teigti, jog tikrai sėkmingu, atvedusiu prie Romeo vaidmens „Įstabiojoje ir graudžiojoje Romeo ir Džuljetos istorijoje“. Gyčio Ivanausko Kurtas skaičiuoja jau tryliktus metus, Romeo – dešimtus. Laikas brandina ar graužia vaidmenis – apie tai ir kalbamės su pačiu Gyčiu.

Ridas Viskauskas. IX „Maskvietiškos atostogos“: klajojantys lėlininkai 15 milijonų minioje (1)

2013-04-02
„Maskvietiškos atostogos“ dėmesingos mūsų lėlininkams: kasmet jose dalyvauja kuri nors trupė iš Lietuvos. Festivalio istorijos pradžioje Maskvoje dažniau vaidindavo Jūratės ir Dariaus Armanavičių teatras „Nykštukas“ iš Kauno. <...> Pastaraisiais metais festivalyje dažniau vieši „Stalo teatras“ iš Vilniaus."

Valdas Gedgaudas. VERSIJOS (3)
2013-02-28
Jeigu norite, man, pavyzdžiui, šis E. Nekrošiaus „Rojus“ regisi labai tautiškas, maironiškas: iš lynų ir virvių Mariaus Nekrošiaus sukurta debesų brigantina tarytumei ramybės uostą pagaliau suradusi Nojaus arka kažkuo primena griežtos, spindulingos Kazio Šimonio paveikslų linijos geometriją, o Rolando Kazlo Dantę ir Ievos Triškauskaitės Beatričę retsykiais pagauni save nesąmoningai tapatinant su Jūrate ir Kastyčiu <...>.
„Julijaus Cezario“ aktorių akiratyje – aikštė priešais Vyriausybę

2013-02-27
Į šiandieninę politinę situaciją nukreipto spektaklio „Julijus Cezaris“ aktoriai, prieš kurį laiką surengę improvizuotą pasirodymą aikštėje prieš Prezidentūros langus, vėl išėjo į gatves. Šį kartą aktoriai bei režisierius pasirinko Vyriausybės prieigas.

„Scena – mano gyvenimo simbolis”: dramos teatro primadonai Irenai Garasimavičiūtei – 85-eri (31430)

2013-02-25
1991–1993, paskutiniaisiais teatro karjeros metais, garsi aktorė vaidino Vilniaus mažajame teatre. Ryškaus charakterio, išraiškingos plastikos artistė sukūrė puikių vaidmenų Romualdo Juknevičiaus, Vytauto Čibiro, Jono Jurašo, Rimo Tumino ir kitų režisierių spektakliuose, filmuose, sukurtuose įvairiose kino studijose bei Lietuvos televizijoje.

Jovita Navickaitė. „Adata“ smigo aštriau nei tikėtasi (2)

2013-02-22
Praėjusią savaitę Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre įvykusi latvių kompozitoriaus Zigmaro Liepinio muzikinės dramos „Adata“ premjera į teatro salę vos sutalpino visus norinčius ją išvysti. Smurto, narkomanijos ir asmenybės degradacijos fone vaizduojama jaunos merginos gyvenimo drama tarp žiūrovų, regis, sukėlė karštą diskusijų bangą.

Gediminas Jankus. Jeruzalės paieškos: kuo pavirtome, ką praradome (2)

2013-02-20
Režisierius Rolandas Atkočiūnas, Kauno nacionalinės dramos scenoje paskelbęs Jeruzalės paieškas pagal šiuolaikinio anglų dramaturgo J. Butterwortho to paties pavadinimo pjesę, manyčiau, sąmoningai pateikė  intriguojantį ir šokiruojantį sprendimą. Šokiruojantį visų pirma „sistemos žmones“, prisitaikėlius ir karjeristus, gličius „valdžiagyvius“, kuriems ir skiriamas nemenkas spektaklio kritinis užtaisas.

Valdas Gedgaudas. Gerai parašytų tekstų knyga (6)
2013-02-12
V. Vasiliausko „Teatro malonumas“ – gerai parašytų tekstų knyga. Akivaizdžiai silpnų, balastinių recenzijų joje nėra, nors, tiesą sakant, vienos kitos besidubliuojančios ar smulkesnio kalibro gal ir buvo galima atsisakyti, bet, šiuosyk, pirštais badyti ir šventinę nuotaiką gadinti tikrai nėra rimto pagrindo.

1234

Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės