Now Art Now Future
III dalis. Kaunas

Tai meno turas per Lietuvą. Tai geriausios parodinės erdvės, įdomiausi menininkai, ypatingi meno projektai, ekstremalios meno akcijos.


2008 m. Bienalė tapo tarptautine. Jos tema „Present time/Esamasis laikas“. Kviečiame pripažinti laiko „Čia“, kūrybos „Dabar“ reikšmę.

 Kviečiame nesigręžioti atgal, spjauti į įprastus meno pateikimo standartus, kūrinio sureikšminimą ir pasenusius kūrybos kanonus.
Tradiciniam menui – eksperimentą!
Grafikos atspaudui – koncepciją!
Meno procesui – socialumą!
Menininkui – galimybę kurti naujai, provokatyviai, aktualiai!
Žiūrovui – galimybę dalyvauti kūrybos procese!

Siekdami šių tikslų II-ojoje bienalė „Now Art Now Future“ kuratoriai kiekviename bienalės mieste pristato išskirtinius įvykius. Nei viena paroda nėra pervežama, nei vienas autorius nesikartoja. Kiekvienoje parodinėje erdvėje - nauja koncepcija. Kiekvienoje galerijoje - personaliniai menininkų projektai. Jūsų laukia - susitikimas su Kanados, Rusijos, JAV, Meksikos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Rumunijos, Estijos, Japonijos menininkais, jų kūriniais, meno akcijomis ir meistriškumo pamokomis.


KaunasGegužės 7 d.

 O. Tobreluts (Rusija) projektas „Substitution“/ M.Žilinsko galerija, Nepriklausomybės a. 12, Kaunas

Feministinės instaliacijos idėja gimė skandalų dėl Bronzinio kareivio metu. „Aš susimąsčiau, kas yra prievarta ir kaip ji gali pasireikšti šiuolaikiniame pasaulyje. Mąstydama apie tai prisiminiau istoriją apie Tarkvinijų ir Lukreciją, kuri atvedė Romą prie monarchijos nuvertimo ir Respublikos paskelbimo. Pakeitimo ar sukeitimo idėja nėra nauja, bet man ji ypatingai įdomi dėl prasminių atspalvių jos suvokime“- teigia menininkė.
Olgos Tobreluts meninis universalumas yra unikalus. Jam teikia energijos impulsai atėję iš Antikos, Klasicizmo epochų, mitologijos, mados pramonės, reklamos industrijos blizgių ir viliojančių vaizdų. 1990 m. O.Tobreluts buvo viena pirmųjų Rusijos menininkių įkvėpusių visiškos meninės laisvės oro po totalitariniame rėžime praleistos vaikystės. Jos darbuose susipina tradiciniai meno istorijos žanrai ir šiuolaikinių masinės informacijos priemonių kultūros intensyvumas.

Gegužės 8 d.

L. Joekalda (Estija) projektas „Graphics from the stone age“/ Architektų namų galerija, Vilniaus g. 22, Kaunas

Istorinių Suomijos uolų piktografijų kopijos. Tai vizualinės informacijos sluoksniai nuo priešistorinių laikų iki šių dienų. Tai didelio formato frotažai. Skirtingų erų atgarsiai. Šiuolaikinė interpretacija. Praeitis? Ar ji tėbėra aktuali esamajame laike?

 


Gegužės 9 d.

D. McManus (JAV) personalinis projektas „Jeigu nėra duonos, valgykime pyragus“ / Grafikos galerija, Zamenhofo/Kurpių g. 13, Kaunas

Menas tai aktyvus ryšys su mus supančiu pasauliu. Tai bandymas vizualinėmis priemonėmis pavaizduoti mūsų požiūrį į dabartinę žmonijos būklę. Amžiuje, kada žmonių giminė išnaudoja technologinį progresą, kad naikintų ir save, ir savo aplinką, tik kūrėjui belieka išsakyti teisą apie valdžia, gyvenimo būdą, kasdienius įpročius ir šalutinius produktus. Menininkas renkasi vartotojišką agresijos formą – kraupius žudynių ir prievartos vaizdus eksponuoja ant skanių ir puikių tortų. Mėgaukimės! A. Klemencovo (Lietuva) personalinis projektas „Identitetų laikai“ / Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27, Kaunas

Paradoksalu, bet istorija tikrai juda ratu... Identitetas kaipo toks ir šiais laikais yra tas "magiškas, nepajudinamas, absoliutus reiškinys", kuris ne tik sėkmingai išliko nepaisant įvairių laikmečių sukrėtimų, bet tapo dar svarbesniu ir aktualesniu dabartinių laikų – laisvosios EUROPOS laikotarpio fenomenu. Instaliacijoje autorius šmaikščiai panaudoja TSRS laikų milicijos atmintinę.

 


 K. Grigaliūno (Lietuva) personalinis projektas „Tylėjimo forma – stabilus tapatybės jausmas“/ Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27, Kaunas

Ar Amerikos nusikaltėliai yra aktualūs Lietuvai, aktualūs mums ir aktualūs šiandien? Ar tai tik estetinė forma, jaudinanti netikėtu rakursu? Nusikaltėlių foto archyvų perkūrimas - tai akimirka kai institucinis portretas virsta meno kūriniu, kuriame paslėpta suvaržyto veiksmo akimirka, nes žvilgsnis yra kūniškos būties judesys. Taigi, sustabdyta ir be pabaigos trunkanti akimirka, ta nesibaigianti transformacija iš subjekto į objektą, vėl į subjektą, vėl į objektą ir t.t. Tas akimirkos stabilumas ir žvilgsnio tyla...

 

II- oji grafikos bienalė „NOW ART NOW FUTURE“- tai konceptualus požiūris į grafikos atspaudą, laiko sampratą, menininko vietą bei kūrinio vertę visuomenėje. Now Art Now Future – tai meno procesas. Kurkite kartu su mumis! Būkite su mumis www.nowart.eu

Atgal Komentarai