'08
Po vandens ženklu

--------------------------------------------------------------------------------------------
Klaipėdos kūrėjų vernisažas Varšuvoje
--------------------------------------------------------------------------------------------

Iki gruodžio 6 d. Lietuvių centre prie LR Ambasados Lenkijoje (Al. Ujazdowskie 12, Varšuva buvo  eksponuojama grupinė paroda „Po vandens ženklu“.

Vandens žymė - Klaipėdos miesto likimas, dalia. Miestas, šešis kartus visiškai sugriautas ir sudegintas, praradęs sakralinį centrą, neturintis senųjų gyventojų ir mito-legendos. Ji pasmerkta nuolatiniam modernėjimui, viską pradėti iš naujo. Uostamiestis, sovietmečiu atlikęs pramoninio bei tranzitinio miesto vaidmenį, keičia kryptį – į jūrinį miestą.

Kaip bebūtų miestiečiai save retai identifikuota su jūra. Miestas gyvena šalia jūros, bet ne kartu. Kompasu ieškodami jūrinės krypties, ją retai kada rasime ir menininkų kūryboje. Vandens ženklas lieka formalus - tarsi įspaudas pase ar banknote, kuriuo atsiskaitoma už bilietą į kalnus, metropolius ar meno polius kur nors venecijose arba vis tebeieškant kito kranto. Klaipėdietiška sąmonė nepersmelkta jūrinio jodo, ji vis dar tapatybės paieškose, judėjime.

Projektas pristatė Klaipėdos apskrities menininkus: d.n.s. / Donatą Bielkauską (muzika), Vytą Karaciejų (fotografija), Algį Kliševičių (kaligrafija), GyS/Gytį Skudžinską (fotografija), Beną Šarką (teatras, meniniai objektai), Remigijų Treigį (fotografija), Raimundą Urboną (fotografija).

Atgal Komentarai