'08
Konceptas, ikrai ir amžinybė

--------------------------------------------------------------------------------------------
Šiuolaikinis Rusijos menas. Konceptas, ikrai ir amžinybė
--------------------------------------------------------------------------------------------


Lapkričio 7 d. 
Kultūrpolis (Daržų 10 / Bažnyčių 4) kvietė į savaitės pažintį su Jurijaus Štapakovo (Sankt – Peterburgas, Rusija) kūryba.

Jurijus Štapakovas - menininkų grupės “SteelSunflowerSeeds” narys, pirmųjų atvirų visuomenei grafikos dirbtuvių „Sankt – Peterburgo grafikos studija“ organizatorius, tapo, kuria dizainą ir grafiką, iliustravo Boris Vian, George Orwell, J.R.R.Tolkien, Jack Kerouak, Lewis Carroll, Daniil Charms, Edward Lear, etc. knygas. Rusijos dailininkų sąjungos narys, nuo 1988m. sėkmingai gyvena išimtinai iš savo kūrybos ir jau spėjo sudalyvauti 250 grupinių ir personalinių parodų bei projektų Rusijoje ir užsienyje.

Menininko ryšys su Lietuva mezgėsi ir vystėsi „Kultūrpolio“ dėka. Nuo 2006 m. jis tampa aktyviu centro organizuotos tarptautinės „Now art now future“ grafikos bienalės dalyviu, o nuo 2008 m. neetatiniu „Kultūrpolio“ korespondentu Sankt – Peterburge.

Lapkričio 7 d., vyko Jurijaus Štapakovo personalinės parodos „Meilės laiškai“ atidarymas. Tapybos objektais virtę laiškai apie elementariąsias kūrybos „daleles“ vyrą ir moterį parašyti emale (elektroniniame laiške) ant rūpios surūdijusios skardos pergamento... Ashes to Ashes... Pritaria David Bowie‘iui menininkas... 

Lapkričio 7 d.  Jurijus Štapakovas  skaitė paskaitą „Šiuolaikinis Rusijos menas. Pagrindinės Maskvos ir Sankt - Peterburgo meno versle dirbančios institucijos (fondai ir galerijos). Pagrindiniai europietiškosios ir rusiškosios meno tendencijų ir vadybinės strategijos skirtumai“. Paskaita vyks rusų kalba.

Lapkričio 8 d.  vyko menininko grafikos workshopai. Jų metu menininkas demonstravo savo autorinę techniką. Kartu su menininku jo autorine grafikos technika dalyviai kūrė savo portretų seriją, teatralizuotus tipažus ir unifikuotus personažus...


Lapkričio 9 – 14 d. improvizuodamas senaisiais žemėlapiais menininkas kurė didelio formato Klaipėdos žemėlapio klišę, nuo kurios atsispausti viduramžių legendas ir šių dienų realybę galėjo kiekvienas norintysis.

 

 

Atgal Komentarai