Informacija
Europos klausimynas: europietiškos kultūros beieškant

2013-03-21

„The Beatles“ ar Beethovenas, pica ar šašlykas, Napoleonas ar Angela Merkel? Goethe’s institutas rengia internetinę europiečių apklausą, norėdamas išsiaiškinti, ką jiems reiškia europietiška kultūra. Nuo kovo 21 d. iki gegužės 19 d. apklausos dalyviai galės atsakyti į 17 klausimų apie Europą, pateiktų 24 kalbomis. Projekto „Europos klausimyno“ rezultatus, kurie bus paskelbti birželio viduryje, komentuos menininkai, intelektualai ir kiti garsūs žmonės. Taip siekiama iš naujo įžiebti diskusiją apie Europos savivoką. Visiems internetinės apklausos dalyviams Goethe’s institutas suteiks galimybę laimėti savaitgalio kelionę į Berlyną, planšetinį kompiuterį „iPad“ ir pilną rankinę europietiškų filmų.

Europą apėmusi ekonominė ir politinė krizė, todėl antrajame plane atsiduria kiti ilgalaikiai klausimai, pavyzdžiui, kodėl stinga fantazijos kuriant jautresnę Europą, kurioje žmonės turėtų daugiau įtakos. O kaip galėtų atrodyti Europos kultūros kanonas? Atsakymai į 17 klausimų turėti atskleisti, kas yra ar buvo svarbiausia Europos asmenybė ir koks garsiausias Europos statinys. Sužinosime, koks didžiausias Europos įnašas į pasaulio kultūrą ir kuri šalis turi geriausią europietišką virtuvę. EUROPOS KLAUSIMYNAS ieško naujų atsakymų į senus klausimus, pavyzdžiui, ar laikome save europiečiais ir už nacionalinės valstybės ribų, kas mus sieja ir kaip į mus žvelgia kaimynai.

Projektas EUROPOS KLAUSIMYNAS - tai atsakas į politinę ir ekonominę krizę. Projekto tikslas – suteikti žmonėms galimybę pajusti Europą ir sudaryti sąlygas drauge kurti kultūrinės Europos viziją.

Apklausa atliekama 24 kalbomis, joje gali dalyvauti visi Europa besidomintys žmonės. Apklausos rezultatai parodys, ar mes išties mąstome europietiškai. O gal mes labiausiai vertiname „senus draugus“? Svarbi ir Europos kaimynų nuomonė: projekte „Europos klausimynas“ dalyvauja Goethe’s institutai, veikiantys 30-yje Europos šalių, taip pat kaimyninėse valstybėse ir (būsimosiose) ES šalyse kandidatėse.

2013 m. birželį apklausos rezultatus pradės komentuoti garsūs Europos žmonės: tam bus skirtos specialios laidos, interviu ir straipsniai, kuriais dienraštis „Die Welt“ ir radijo stotis „Deutschlandradio Kultur“ mėgins iš naujo įžiebti diskusiją apie Europos tapatybę. Projektu tęsiama „Vokietijos klausimyno“ tradicija – pastarajame 2011 m. projekte dalyvavo 13 tūkst. žmonių iš 18 Europos šalių.

„Europos klausimynas“ – tai Goethe’s instituto projektas. Informaciniai partneriai – dienraštis DIE WELT ir radijo stotis „Deutschlandradio Kultur“.

Daugiau informacijos:
www.goethe.de/europosklausimynas
www.dradio.de/dkultur
www.welt.de

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės