MENO KIEMAS
Užuominos

Rugsėjo 3-5 d. nuo 14 val. iki 18 val. Kultūrpolyje vyko tapytojos Aušros Andziulytės pirma projekto „Užuominos“ dalis „Žvilgsnis į natūrą“. Buvo kviečiami visi norintys ne tik žiūrėti, pastebėti, atpažinti, bet ir kurti, laisvai improvizuoti, panaudojant siūlomas menininkės užuominas.

Dabarties kultūra tolsta nuo didaktinio poveikio žiūrovams, bandydama nesudaryti ribų priimančiojo fantazijos erdvėms. Mano užduotis duoti žiūrovams minties kryptį, impulsą, suteikiant galimybę fantazijos šuoliui. Tai tarsi savotiškas minties tramplinas. Užuomina suvokiama kaip kūrinio pradžia. Užuomina, fragmentas realybės, kuris aiškiai atsispindi kaip citata, intelektualinis bagažas, kurį bendramintis gali interpretuoti. Tai ėjimas į žiūrovą, atgarsis, įjungiant ir priėmėjo intelektualinę ir žmogiškąją patirtį. Inspiruojama bendrystė su žiūrovu.

Žiūrovas galėtų taip pat pratęsti siužetą tiek natūroje ant drobės, tiek ir savo mintyse, sąmonėje. Mūsų aplinka pilna užuominų. Ne visi jas pastebi. Aš jas imu, sintezuoju ir ieškau bendraminčių.

Šį projektą, plečiant užuominų ribas, numatyta pratęsti Šiauliuose, Vilniuje, Kaune.

Atgal Komentarai