MENO KIEMAS
Užmirštos LDK istorinės karo vėliavos

Augusto vėliava

Gruodžio 5 d. - 2009 m. sausio 10 d.
Kultūrpolyje (Daržų 10/ Bažnyčių 4, Klaipėda)

eksponuojama Bronės Neverdauskienės dokumentinė paroda
„Užmirštos LDK istorinės karo vėliavos“. 

Tai istorinė metrika, kuri atskleidžia Abiejų Tautų Respublikos (Žečpospolita) XVII a. pab. – XVIII a. pr. istorinių karo vėliavų įvairovę.

Espozicijoje galima susipažinti su neįkainuojamą vertę turinčiomis vėliavomis. Kiekviena jų yra unikali ir į žiūrovą prabyla keliomis kalbomis: istorine, heraldine, technologine bei menine. Istorinė kalba supažindina su mūsų šalies padėtimi tuometiniame politiniame žemėlapyje, heraldika nubrėžia mūsų valstybės identifikaciją, technologijos primena aukščiausią amatininkų meistrystę, menas ženklina baroko laikotarpį, jautrius ir subtilius spalvinius derinius, medžiagų ir technologijų sintezę. Deja, tenka apgailestauti, kad kai kuriose vėliavose laikas jau ištrynė visas išvardintas bendravimo formas ir liko tik istoriniai jų fragmentai, kurie reikalauja išsamaus atkuriamojo proceso.

Menininkė planuoja atkurti vieną iš karališkųjų Lietuvos – Lenkijos valdovo Augusto II (Stipriojo) vėliavų ir perduoti Kauno karo muziejui. Šis projektas – savotiška heraldikos rekonkista, kurios eigoje tikimasi „atgauti“ svarbiausias LDK kunigaikščių bei jungtinės Respublikos valdovų vėliavas.

Darbo laikas: II-VI 12-18 val.

Atgal Komentarai