MENO KIEMAS
Meno iškarpymas

Dievas su niekuo nepasikonsultavęs, pasaulį sutvėrė per šešias dienas… Mes Jūsų dėka sukursime jį per tris! – sako projekto ”Meno iškarpymas” kuratoriai Bronė Neverdauskienė ir Ignas Kazakevičius.

Rugpjūčio 27 d. vyko unikalaus socialinio meno projekto atidarymas. Projekto dalyviu galėjo tapti kiekvienas atnešęs dėmėtą rūbą.

Rugpjūčio 27-29 d. Kūlturpolio “Meno Kieme” (Daržų 10/ Bažnyčių 4, Klaipėda) vyko meno akcija, kurioje dalyvavo visi trokštantys pokyčių. Galima, pavyzdžiui, pradėti nuo gyvenimo... arba rūbų dėmių? Na, gyvenimo dėmių panaikinti neįmanoma. Jas įmanoma tik iškirpti ir perkurti naujoje aplinkoje. Penkios kaunietės menininkės: Bronė Neverdauskienė, Laura Keblytė, Gabija /Bitė/ Trutnevytė, Ligita Marcinkevičiūtė, Audronė Andrulevičienė, ryžosi socialiniam eksperimentui – meno akcijos metu sukurti žiūrovų dėmių kolekciją. Iš  atneštų rūbų iškirptos dėmės dalyvių akyse tapo naujais meno kūriniais. Buvo demonstruojamos autorinės technikos, eksperimentuojama ir improvizuojama plačiu medžiagų ir priemonių arsenalu.   Prisiminkite, jog menas neegzistuoja be vartotojo ir be atoveiksmio, menas nekuriamas šiaip sau, menas visada kalba Jūsų kalba.

Šis projektas – tai pokalbis su žmogumi apie meną ir reakciją į jį kasdienėje aplinkoje. Projektas populiarina meno suvokimo kultūrą, pasitelkus šiuolaikinę tekstilę. Tekstilė įprastai asocijuojasi su rūbais. Kai kalbame apie rūbus, galvojama apie madą. Kai kalbame apie madą, visi galvoja - POP. Kai kalbame apie popmeną, visi galvoja – nerimta, per daug gražu, paviršutiniška, lengvai suvokiama, paprasta. Popmenas – tai visuomenės kultūros vartojimo forma ir stilius. Menas gi yra tai, ką galima iškirpti iš apčiuopiamos realybės ir paleisti gyventi savarankiškai. Ką jūs norėtume iškirpti iš jau egzistuojančios masės, statistikos, tradicijos, normos?

...Iškarpyti baltą lapą informacijos sraute. Iškarpyti savo atvaizdą drobulėje. Iškarpyti inicialus. Iškarpyti nerimą. Iškarpyti baimę. Iškarpyti peizažą. Iškarpyti fiziologiją. Iškarpyti romantizmą. Iškarpyti ritualą. Iškarpyti jautrumą. Iškarpyti įtakas. Iškarpyti koncepciją. Iškarpyti savo poziciją. Kas yra meno iškarpymas? Meno iškarpymas – naujas socialinės komunikacijos būdas!

 

Atgal Komentarai