Kultūros subtitrai
Socialinė akcija „Žmogus – dėžė?“

2013-06-21
Birželio 20 dieną Vilniaus miesto gyventojus ir svečius nustebino miesto erdvėse pasirodę socialinės akcijos „Žmogus – dėžė?“ fotoportretai. Įvairiausių žmonių portretais norėta pasakyti, kad drabužiai, statusas, adresas, problemos - visa tai laikina, visa tai tik išorė. Kiekvienas esame unikalus ir turime potencialo keistis.

„NUO ARCHYVO IKI TROŠKIMO“: Klaipėdos miesto identiteto paieškos (1)

2013-03-22
KKKC galerijose ir Meno kiemo dirbtuvėse  (Bažnyčių g. 4) kovo 18-23 dienomis veikė audiovizualinės raiškos kūrybinės dirbtuvės „Nuo archyvo iki troškimo“, kuriose drauge su žymiausiais šių dienų Italijos architektais, dizaineriais ir žurnalistais kūrė apie 30 VDA Klaipėdos fakulteto studentų. Šiuo išskirtiniu edukaciniu projektu startavo naujai steigiamas VDA Klaipėdos fakultetas.

Ernestas Noreika. Šildymo sezonas arba pamišęs miestas

2013-01-25
Mažyčiuose daugiaaukščių namų balkonuose senos našlės, paliktos moterys ar šiaip priplaukusios feministės tiesia virves skalbiniams džiauti. Tai jų mėgstamas laikas. Tai jų sniegu ir šalčiu besiruošiantis perdozuoti sausis. Tai metas, kuomet jos ima jaustis ne vienos.

Valdas Gedgaudas. Tegyvuoja imperatorius!..

2012-12-21
Menininkų klausimas būtų išspręstas labai paprastai – visi jie kompleksiškai-sistemiškai kaip pernykščiai svogūnai vystų ir pūtų kalėjimuose. Gal liktų keletas muzikantų-instrumentalistų. Bet ir jiems, jei prastai muzikuotų, galiausiai būtų galima pripaišyt homofobiją, heterofobiją ar neapykantos kurstymą.

NEŠALIŠKA NUOMONĖ IŠ ŠALIES APIE PASTARŲJŲ DIENŲ ĮVYKIUS MINSKE (1)

2012-10-18
Šiais metais Goethe’s Institutas inicijavo ir įgyvendina tarptautinį projektą GOING PUBLIC. APIE GALIMYBES VIEŠAI PASISAKYTI. Spalio 9 d. Minske menininkas Michailas Gulinas su pagalbininkais buvo suimtas milicijos ir sulaikytas kelioms valandoms. Tardymo metu savanoriškai talkinę studentai buvo sumušti. M. Gulinas apie tai viešai prabilęs spaudoje nuo šio pirmadienio neteko darbo universitete. Spalio 22 ir 26 d. menininkui ir jo pagalbininkams numatyti teismo procesai.

Sondra Simanaitienė. Kaip numirti 100 kartų

2012-08-08
Sondra Simanaitienė kalbina menininkę iš Los Andželo RUAH EDELSTEIN:  „Kur trūksta laisvės, aš ją aptinku viduje, atsivežtą iš Lietuvos. Anksčiau man visur trūkdavo laisvės, bet pagaliau atradau, kad ji yra manyje. Paprasta.“

Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės