'08
Literatūros vakaras # 9

--------------------------------------------------------------------------------------------
Literatūros vakaras # 9. ČARLZO BUKOVSKIO POEZIJA
--------------------------------------------------------------------------------------------

Liepos 17 d. Kultūrpolio Meno kieme (Daržų g. 10/ Bažnyčių g. 4, Klaipėda) skambėjo Čarlzo Bukovskio (Charles Bukowski) poezija, skaitoma režisieriaus ir aktoriaus Beno Šarkos.

Čarlzas Bukovskis (1920-1994) - girtuoklis, valkata, poetas ir genijus gimė Vokietijoje, po to su tėvais persikraustė į JAV. Jo jaunystė tai didžiųjų Amerikos miestų darbininkų kvartalai, pigiai apmokomi laikini darbeliai, moterys ir alkoholis. Bukovskis „begalės sekėjų ir mėgdžiotojų susilaukęs amerikiečių poetas ir rašytojas, laikytas tikru dievuku, įtakingiausiu savo kartos amerikiečių autoriumi, legenda, arba nepraustaburniu alkoholiku, kurio eilėraščiai apskritai net neturėtų būti laikomi poezija. Paprasta, kiek galima mažiau dekoruota forma.

Savotišką miniapsakymą primenantis stilius. Šnekamoji kalba. Sarkazmas. Ironija ir saviironija. Stuksenimas rašomosios mašinėlės ar kompiuterio klavišais, nes kitaip...“, - rašoma knygos Č.Bukovskio poezijos knygos „Pragaras skirtas vienišiems“ anotacijoje.

Č. Bukovskio tekstai pasižymi atviru ir šokiruojančiu stiliumi, autobiografinėmis detalėmis, Amerikos žemųjų sluoksnių kasdienybės atspindėjimu. Po sunkios pradžios, kai Čarlzo kūrybą atmetė pagrindiniai žurnalai ir leidyklos, atėjo 60-ieji, kai „Bukas“ išleido keliolika knygų, ir 70-ieji, kai šis sudomino Europos leidėjus. Per savo gyvenimą genialusis girtuoklis išleido daugiau nei keturiasdešimt poezijos ir prozos knygų, išverstų į dešimtis kalbų ir, panašu, nežadančių prarasti populiarumo.

Kultūrpolio inicijuojamus literatūros vakarus remia Skaitymo skatinimo programa.

Atgal Komentarai