'08
Bell Orchestre

--------------------------------------------------------------------------------------------
POSTROKO-KAMERINIO ROKO KONCERTAS
--------------------------------------------------------------------------------------------

Rugsėjo 18 d.   Kultūrpolio meno kieme (Daržų g. 10/Bažnyčių g. 4) festivalio "Tinklai" renginius atidarė kanadiečių grupės „Bell Orchestre” koncertas. Po koncerto žiūrovai ir klausytojai išvydo specialiąją festivalio atidarymo filmų programą.

Bell Orchestre" yra Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje žinoma šiuolaikinės instrumentinės muzikos grupė, kviečiama dalyvauti ne tik jaunimui skirtose masinėse roko fiestose, bet ir rimtosios kamerinės muzikos renginiuose bei eksperimentinės muzikos festivaliuose, taip pat interaktyviuose garso ir vaizdo festivaliuose.

„Bell Orchestre" žanrą muzikos kritikai apibūdina kaip kamerinį roką arba postroką, paminėdami muzikantų originalumą ir sugebėjimą peržengti žanrų ribas. Grupės kūryboje dera subtilūs klasikinės muzikos instrumentai, džiazo laisvė, roko energija, liaudies muzikantams įprastas tiesioginis santykis su publika, musique concrete atvirumas aplinkos garsams ir eksperimentinės muzikos drąsa.

„Bell Orchestre“ į „Tinklus” pateko neatsitiktinai – jų bežodė, vaizduotę ir emocijas žadinanti muzika apžvalgininkų vadinama vizualia. Ne kartą žurnalistai klausė muzikantų, kada jie pradės kurti muziką kinui. „Kada nors“, – toks jų atsakymas, o kol kas jie kuria vaizdus savo muzikai – „Bell Orchestre“ sukurtas vaizdo klipas šiemet pripažintas geriausiu eksperimentinių klipų kategorijoje prestižiniame muzikos ir filmų festivalyje SXSW (JAV).

„Bell Orchestre“ koncertas „Tinklų” atidaryme yra Baltijos forumo „Cit! Muzika…" dalis. Forumas - tai tarptautinis tarpdisciplininis neformalaus švietimo projektas, kurį organizuoja atviras muzikos gerbėjų tinklas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Forumo rengėjai siekia atkreipti muzikos kūrėjų ir visuomenės dėmesį į gyvojo ryšio tarp akademinės ir populiariosios, klasikinės ir šiuolaikinės, rimtosios ir pramoginės muzikos galimybę.

http://bellorchgoesbaltic.blogspot.com/

Atgal Komentarai