'08
Literatūros vakaras # 2

--------------------------------------------------------------------------------------------
SKAITYTOJO LAIŠKAS POETUI
--------------------------------------------------------------------------------------------

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4) tęsia literatūros vakarų ciklą. Sausio 24 d.  poetės Dalia Bielskytė ir Elena Karnauskaitė dalinosi savo kūryba.

Ar dažnai autorius išklauso skaitytojo nuomonę? Ar yra galimybė išsakyti skaitytojui savo pastabas rašytojui? Kiek skaitytojų laiškų sulaukia poetai su prašymu sukurti baladę mylimajai? Populiarėjant internetiniams dienoraščiams, dažnas svajoja parašyti romaną, tačiau neskaito grožinės literatūros ir priverčia valstybę net visus metus dedikuoti skaitymui. Ir tai yra sveikintina – skatinti aktyvų bendravimą su knyga. Neformaliai prisijungdami prie šios iniciatyvos, svarstysime autoriaus paveikumą mielajam skaitytojui, ar pasiekiam idėjinė bendrystė su skaitytoju. Diskusiją padės moderuoti ir kūrėjas kalbins poetas Dainius Sobeckis.

Literatūrologė Ramutė Dragenytė Elenos Karnauskaitės kūryboje išskiria kalbos eleganciją. „Jai būdinga kalbos dermė, kalbos kaip tylos ir vientiso mąstymo įspūdis. Tai vidinio kalbėjimo forma, todėl jos poezija hermetiška – čia siekiama atsiriboti ir atrasti savą žodį“ (R. Dragenytė). E. Karnauskaitė yra išleidusi tris poezijos rinkinius „Briedė jūroje“, „Tiltas iš pelenų“, „Iš smilčių“. Už pastarąjį rinkinį poetė nominuota „Poezijos pavasario“ premijai. E.Karnauskaitės kūryba versta į švedų, italų, lenkų, rusų, bulgarų, latvių kalbas. Dalia Bielskytė, debiutavusi 2007 metais poezijos knyga „Raudona“, buvo apdovanota Zigmo Gėlės premija. Literatūrologas M. Šidlauskas poetės stilistinį braižą įvardija kaip bendrosios klasikos ir romantikos atrama, nepriekaištingai sklandžia dikcija (juntama H. Radausko mokykla), savitu lyriniu piešiniu ir tembru, gimstančiu iš tapybiškos gamtos pagavos ir kalbos muzikos susilietimo.  

Dalia Bielskytė, debiutavusi 2007 metais poezijos knyga „Raudona“, buvo apdovanota Zigmo Gėlės premija. Literatūrologas M. Šidlauskas poetės stilistinį braižą įvardija kaip bendrosios klasikos ir romantikos atrama, nepriekaištingai sklandžia dikcija (juntama H. Radausko mokykla), savitu lyriniu piešiniu ir tembru, gimstančiu iš tapybiškos gamtos pagavos ir kalbos muzikos susilietimo.

Atgal Komentarai