2013
Žymiausi Italijos dizaineriai KKKC Meno kiemo dirbtuvėse

Kovo 18-23 dienomis Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro galerijose ir dirbtuvėse  (Bažnyčių g. 4) rengiamos audio-vizualinės raiškos kūrybinės dirbtuvės „Nuo archyvo iki troškimo“ kartu su žymiausiais šių dienų Italijos architektais, dizaineriais ir žurnalistais. Drauge su jais kurs ir apie 30 VDA Klaipėdos fakulteto studentų.

2014 m. savo veiklos 40-etį minėsiantis VDA Klaipėdos skyrius šiemet tampa fakultetu, būsimiems studentams pasiūlysiančiu ne tik renovuotas buvusios Vydūno vidurinės mokyklos patalpas pačioje Klaipėdos senamiesčio širdyje, bet ir 4 naujas ir perspektyvias studijų programas, turinčias plačias pritaikymo galimybes praktiniame gyvenime: grafinis dizainas, interjero dizainas, šiuolaikinis menas ir medijos, urbanistinis projektavimas.

Kūrybinės dirbtuvės organizuojamos keliais etapais ir jas rengs skirtingi menininkai.
Paul Paper ves foto ir video seminarą, kurio tikslas - užfiksuoti Klaipėdos žmones, gamtą, pastatus, miesto formas bei objektus šiandienos ir istorijos tėkmėje.
Architektas, kompozitorius ir tyrėjas Nicola Di Croce organizuos audio seminarą, kurio metu studentai išmoks įrašyti bei redaguoti garsinę informaciją.
Grafikos dizainerio Emilio Macchia tipografijos laboratorijoje visa surinkta informacija bus susisteminta ir vizualizuota.

VDA Klaipėdos fakultetas kartu su bendraminčiu italų architektu ir kritiku Luca Diffuse (Italijos paviljono XIII-oje tarptautinėje architektūros parodoje Venecijos bienalėje (2012) bendraautorius) ir vienu svarbiausių Italijos architektūros, meno ir dizaino žurnalų „Abitare“ (www.abitare.it) įkūrė vizualiųjų tyrimų laboratoriją „Vokas“ (www.vokas.net).

Laboratorijos partnerių tikslas – Klaipėdoje organizuojamų kūrybinių dirbtuvių metu pradėti jungtinio miesto gyventojų, gamtos, pastatų, garsų ir atmosferų audio-vizualinio archyvo kūrimą. Archyvas orientuotas į ilgalaikę perspektyvą, todėl atskiri sukaupti faktai bus papildomi autorių komentarais ir redakcijomis. Tokiu būdu archyvas ne tik pasipildys nauja informacija, bet ilgainiui, atsižvelgiant į grafinį-emocinį poreikį ir įvertinus duomenų išsaugojimo galimybes, pakeis pirminį formatą. Šiuo atveju laboratorija „Vokas“ siūlo dvi versijas: simbolinę ir nuoseklią archyvinių kortelių ir skaitmeninę, korteles sugeneravusių priemonių (foto, video, audio, interviu), versiją. Visa procesinė archyvo medžiaga kūrybinių dirbtuvių metu bus eksponuojama Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro galerijoje ir publikuojama internete: http://www.vokas-zine.com/.

Daugiau informacijos:
Saulius Jusionis 8 601 90808

Daugiau apie projektą:
www.vokas.net
http://www.abitare.it/en/architecture/from-archive-to-desire/
www.kkkc.lt
www.menokiemas.lt

Daugiau apie kūrybinių dirbtuvių lektorius ir kritikus:
http://www.itismyparty.org/
http://nicoladicroce.tumblr.com/ 
http://www.emiliomacchia.com/
www.lucadiffuse.net
www.dotaaaa.eu

Atgal Komentarai