2013
Savaitgalį Vilniuje prasidėjęs moterų filmų festivalis „Šeršėlaifam“ kovo 15-16 dienomis viešės Klaipėdoje

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ vyksta aštuntus metus iš eilės. Moterų režisierių ir apie moteris sukurti filmai šiais metais bus pristatomi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Ukmergėje. Festivalis pasitinka žiūrovus intriguojančiu šūkiu „Mes jas stebime!”, kino renginys visą savo dėmesį dedikuos naujausiai moterų režisierių kūrybai. Festivalio pavadinimas kilo iš prancūziško posakio „cherchez la femme“ ( liet. „ieškok moters“).

Festivalis iš Vilniaus atveža ir socialinių vakarų iniciatyvą ir visus kviečia į atidarymo vakarėlį kovo 14 d. muzikiniame bare „Kaštonas“. „Šeršėliafam“ vakare tavęs laukia karščiausios naujienos iš moterų kino pasaulio, specialus vakaro meniu, intriguojantis vaizdų ir muzikos flirtas. Socialinių vakarų iniciatyva festivalis ragina kalbėtis apie filmus ir moteris ir po seansų neskubėti namo, o užsukti į festivalio barą „Kaštonas“, sutikti bendraminčių ir šalia taurės skaidraus gėrimo, aptarti matytus filmus.

Penktadienį klausime - „ar galima pastoti nuo muzikos?“. Filmo „Elektriniai vaikai“ („Electric children“) režisierė Rebecca Thomas pasakoja apie padūkusią paauglę Reičel, kuri auga mormonų fundamentalistų šeimoje. Per savo penkioliktąjį gimtadienį mergina atsitiktinai randa uždraustą garsajuostę su roko muzika ir patiria tokių neįtikimų emocijų, kad po trijų mėnesių pasijunta besilaukianti. Reičelė tvirtina pastojusi visiškai nekaltai – klausydamasi muzikos. Už nedovanotiną nuodėmę tėvai pasmerkia dukrą, bandydami pataisyti situaciją jau ruošia vestuves, tačiau Reičelė pabėga į artimiausią miestą – Las Vegasą. Čia ji ketina ieškoti kadaise ant garsajuostės pasirašiusio vyro, nes tiki, kad jis kažkaip susijęs su jos nėštumu. Penkiolikmetės klajonės tampa kur kas daugiau nei vaiko tėvo paieška. 2012 metais filmas buvo pristatytas Berlyno kino festivalyje. Pagrindinė filmo aktorė Julia Garner apdovanota kaip geriausia aktorė tarptautiniame Basterio vaikų filmų festivalyje.


Elektriniai vaikai

„Šeršėliafam“ retrospektyvos programoje siūlo ir iš naujo atrasti nepamirštamąją Lietuvos kino žvaigždę Eugeniją Pleškytę. Filmai, kuriuose ši neseniai amžinybėn iškeliavusi aktorė vaidino, dabar laikomi klasika. Klaipėdoje šeštadienį bus parodytas naujausias dokumentinis filmas „Savi keliai“ apie kino bei teatro aktorę Eugeniją Pleškytę. Filmo režisieriai Birutė Vyšniauskaitė ir Valdas Babaliauskas.


Savi keliai

Iš karto po to , praeitų metų festivalyje „Šeršėliafam“ debiutavusi trumpametražių filmų programa, sulaukusi didelio žiūrovų susidomėjimo. Programą „Šeršėliafam trumpai“ sudaro trumpametražiai filmai ne tik iš visos Europos, bet ir Australijos. Naujausi moterų režisierių kurti filmai  buvo pristatyti ir apdovanoti ne viename kino festivalyje, tarp kurių: Berlyno, Londono, Sandanso, Niujorko, Anesi animacinių filmų festivaliai. Nors ir į trumpo metro  filmų programą įtraukti darbai skiriasi žanrais, stilistika ar tematika, bet daugeliui jų yra būdingas netikėtumas, kuris neleis žiūrovui  nuobodžiauti.

Klaipėdoje moters ieškok kovo 15-16 dienomis Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose ir muzikiniame klube „Kaštonas“.

Daugiau informacijos – interneto svetainėje www.serseliafam.com.

„Šerėliafam“ programa Klaipėdoje:

14 d. ketvirtadienis Šeršė pre-party @ Kaštonas

15 d. penktadienis
18 val.
Elektriniai vaikai (pagrindine programa) drama, JAV,  2012 m., 96 min. Rež.: Rebecca Thomas

16 d. šeštadienis
17 val.
Savi keliai dokumentinis filmas, Lietuva, 2012 m., 74 min. Režisieriai: Birutė Vyšniauskaitė, Valdas Babaliauskas
19 val. Trumpametražių filmų programa įvairaus žanro ir šalių, 2012 m., 90 min.

Atgal Komentarai