2013
Agotos Zdanavičiūtės fotografijų paroda „Kasdienybės metamorfozės"

Š. m. sausio 28 d. (pirmadienį), 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) atidaryta Agotos Zdanavičiūtės fotografijų paroda „Kasdienybės metamorfozės“.

Kasdienybės metamorfozės - tai ketverių metų kasdienybės stebėjimo fotografijų serija. Pro tą patį langą fiksuojamas nuolat matomas vaizdas, kuris pasirodo kas kartą nekasdieniškas. Ketverius metus trukęs vaizdo fiksavimas virto ne tik kasdienybės kitimų stebėjimu, bet ir metų laikų kaitos, bei gamtos bujojimo įamžinimu.

Agota - Lietuvos edukologijos universiteto, istorijos specialybės studentė. Gimė ir užaugo Vilniuje, tapytojų šeimoje, todėl, kaip sako pati menininkė, nuo gimimo jai artimas ir pažįstamas aliejinių dažų kvapas bei vakariniai svečių klegesiai prieš miegą. Vaikystėje ir dabar savo meninės sielos šauksmą išreiškia dailėje, keramikoje ar fotomedijos srityje. Dešimtojo gimtadienio proga tėvų prašė fotoaparato, deja, teko šiek tiek nuliūsti, nes gavo lūpinę armonikėlę. Būdama šešiolikos atsitiktinai sužinojo apie tėčio spintoje laikomą Zenitą. Pirmas bandymas, deja, nepavyko - juostelė apsišvietė. Visgi palaipsniui, dažniausiai fiksuodama draugų galvas, Agota įgudo, akis pasidarė jautresnė, o reikalavimai sau dar labiau padidėjo.

Agota drąsiai teigia, kad „Kasdienybės metamorfozės“ – pirmasis „vaikas“, kurį išleidžia į laisvę, o tai reiškia, kad  stebimas ciklas nutraukiamas ir pateikiamas žiūrovui.

Paroda veiks iki vasario 28 d.

Daugiau informacijos:
Edukacinių renginių koordinatorė
Rasma Noreikytė
Tel. +370 46 313691;
Mob. tel. +370 662 55147
rasma@kkkc.lt
www.kkkc.lt, www.menokiemas.lt

Atgal Komentarai