Informacija
Unikalus vaikų ir jaunimo kultūros reiškinys - festivalis DANSEMA jau penktą kartą džiugins jaunuosius žiūrovus!

2012-05-11

Šiemet gegužės 17–20 d. vyks jubiliejinis penktasis Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis vaikams ir jaunimui DANSEMA. Tai ypatingas reiškinys vaikų ir jaunimo kultūros srityje, nes pristato Lietuvoje dar mažai išplėtotą meno rūšį – profesionalių trupių šiuolaikinio šokio spektaklius, skirtus vaikams ir jaunimui. Festivalio idėja gimė 2007 metais, kai tuometinis Švedijos kultūros atašė Torstenas Schenlaeris pakvietė Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjus susipažinti su Lietuvoje dar negirdėta, tačiau Švedijoje labai paplitusia vaikų meninės edukacijos forma – profesionalių šokio trupių spektakliais, skirtais mažiems žiūrovams.

Šokio teatro „Dansema“ meno vadovė ir choreografė Birutė Banevičiūtė kartu su bendraminčiais tuomet pirmieji Lietuvoje ėmėsi kurti šokio spektaklius mažiems vaikams. 2008 metais remiant Švedijos ambasadai įvyko pirmasis Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis vaikams ir jaunimui „Dansema“, kurio metu buvo parodytas ir pirmasis lietuviškas šokio spektaklis, skirtas vaikams „O kas čia?“. Vilniečių paskatinta 2010 metais šokio spektaklius ėmė kurti ir klaipėdiečių menininkų grupė „Žuvies akis“, kuri šiemet pristatys jau antrąjį savo spektaklį vaikams. Per ketverius metus festivalio programoje buvo parodyta keturiasdešimt spektaklių, kuriuos pristatė trylika trupių iš Lietuvos, Estijos, Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Nyderlandų.

Šių metų festivalį atidarys trupė „Compagnia TPO“ iš Italijos spektakliu „Japoniški sodai“, skirtu 6–10 metų vaikams, kuriame interaktyvių technologijų pagalba kuriami spalvingi vaizdai, papildantys šokį netikėtais sprendimais ir leidžiantys mažiesiems žiūrovams atsidurti tarp žaidimo ir meno. Belgijos trupės „Company Irene K.“ spektaklis „Xtra didelis“ šokio kalba, kartais su humoru, kartais dramatiškai kalba paaugliams apie savęs pažinimą, skirtybes, apkūnumą, kūno pojūtį ir jausmus. Spektaklio vizualaus sprendimo pagrindas – Kolumbijos dailininko Fernando Botero paveikslai. Antrą kartą festivalyje lankosi „De Stilte“ trupė iš Nyderlandų. Šiemet jie parodys vaikams nuo 6 metų skirtą nuotaikingą choreografo Jacko Timmermanso šokio spektaklį „Nebylusis kinas“ apie pasaulį, esantį už ir prieš baltąjį ekraną. Festivalio programoje pamatysime ir lietuvių šiuolaikinio šokio kūrėjų darbus. Tai šokio teatro „Dansema“ spektaklis 2–6 metų vaikams „Kampavoris“, kurio choreografiją sukūrė Indrė Pačėsaitė ir Sigita Mikalauskaitė, Klaipėdos menininkų grupės „Žuvies akis“ interaktyvus spektaklis 6–11 metų vaikams „VVV+V“. Festivalio programą papildys kūrybinės laboratorijos, kuriose dalyvaus Vilniaus Naujininkų vidurinės mokyklos mokiniai ir jų šokio mokytoja Greta Augaitytė, o jas ves Belgijos trupės „Company Irene K.“ vadovė, choreografė Irene Kalbusch.

Festivalį remia LR Kultūros rėmimo fondas, Belgijos vokiečių bendruomenė, Liežo provincija, UAB Sports and Events Group. Informaciniai rėmėjai: JCDecaux, bilietai.lt, žurnalas „Bitutė“. Festivalio partneriai – Menų spaustuvė, Happeak, Šilo statyba.

Daugiau informacijos: www.dansema.lt ir www.dansema.lt/festival
Bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt, bilietai.lt kasose arba prieš spektaklius Menų spaustuvėje.

Festivalio programa

Gegužės 17 d. (Ketvirtadienis)
18.00 Japoniški sodai, 6–10 m. vaikams „Compagnia TPO“ (Italija)

Gegužės 18 d. (Penktadienis)
13.00 Xtra didelis, 11–15 m. jaunimui „Company Irene K.“ (Belgija)

Gegužės 19 d. (Šeštadienis)
12.00 Nebylusis kinas, vaikams nuo 6 m. „De Stilte“ (Nyderlandai)
15.00 Kampavoris, 2–6 m. vaikams „Dansema“ (Lietuva)

Gegužės 20 d. (Sekmadienis)
15.00 VVV+V, 6–11 m. vaikams „Žuvies akis“ (Lietuva)

Birutė Banevičiūtė
Šokio teatro „Dansema“  meno vadovė

Atgal Komentarai

 
Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės