Mare Liberum
Gitana Gugevičiūtė. Miestas kaip dienoraštis (12) (4)

2010-07-19

Viena kultūros darbuotoja ironizavo: „Ieškai to, ko Klaipėdoje nėra” (čia ji turėjo omenyje kultūrą). „Na, sąžiningai pasakyk, ar matei ką nors gero per tris mėnesius. Pasakyk,” - provokavo. Atsimušiau Violetos Urmanavičiūtės-Urmanos koncertu, kuriame net nebuvau, bet į išsamesnes diskusijas leistis nebereikėjo.

Ievos laiškai iš Galudienių miesto

Apie jazminų krūmo, žydinčios rožės ir kitokias „tautinės“ vienybės rūšis

2010-07-09
Kai vasaros vakarą vaikštai po parką ir vėl gali stebėti bei stebėtis tuo, ką čia atrandi, pats aiškiausias ženklas, kad galų gale atėjo ilgai lauktos atostogos.

Saulius Stonys. 2010 m. liepos 6-oji: Karaliaus Mindaugo karūnavimas Klaipėdoje

Valstybinės šventės vaizdinė chronologija

Gitana Gugevičiūtė. Miestas kaip dienoraštis (11) (2)

2010-06-29
Lietuvą, tame tarpe ir Klaipėdą, krestelėjo Joninės. Pažįstu keletą Jonų ir vieną Janiną, bet savo vardadienį jie paprastai švenčia be manęs. Savo ruožtu, švęsdama vasaros saulėgrįžos šventę, vadintą Rasomis, Kupolėmis, puikiausiai galiu apsieti be Jonų, Janinų, Jonių ir kitų tos dienos varduvininkų.

Gitana Gugevičiūtė. Miestas kaip dienoraštis (10) (4)

2010-06-23

Klaipėda – prieštarų miestas. Prieštaraujantis miestas. Sunkiai priimantis, lengvai paleidžiantis. Toli nuo centro, arčiau Vakarų. Pasyvus ir svajojantis. Kuriantis ir kartojantis, einantis pirmyn, stovintis vietoje. Kartais atrodo, kad be naujų prekybos centrų jame daugiau nieko naujo.

Saulius Vasiliauskas. Kokybiško poeto receptas ir prozininko nešmuo

2010-06-16
Pagal visas šiandienines objektyviai subjektyvias ir neaprėpiamas žmonijos žinias žmogus konstatuojamas kaip kūrinys. Sunku pasakyti, ar priskirti jį grožiniam, ar istoriniam, ar sudvasintam tipui. Kad ir koks jis bebūtų, jo pradas vadinamas kūrėju – visažiniu, visagaliu; liūdnomis dienomis tiesiog utopiniu.

Gitana Gugevičiūtė. Miestas kaip dienoraštis (9) (6)

2010-06-15
Brendu į vasarą su Klaipėdos lėlių teatru. Šeštadienį jaukų teatriuko kiemelį valdo vaikai. Nuo kokių dviejų iki daugybės metų... Stiklainiuose ošia aštrios, audringos, užpustytos ir kitokios jūros, supynės nenuilsdamos kilnoja mažus užpakaliukus, finišuoja gražiausių laivų modeliukų konkursas. Mamos dalinasi sausainiais ir kasdienės pedagogikos subtilybėmis.

Gitana Gugevičiūtė. Miestas kaip dienoraštis (8) (8)

2010-06-07
Turiu viešnią. Veiklos planų Piza svyruoja, bet viešnios buvimas reiškia, kad artėja vasara. Manoji viešnia – pirmoji kregždė, įsigeidusi pulti kopoms į glėbį. Nuo šiol su kiekviena diena vis daugiau tų kregždžių iš Didžiosios Lietuvos pasibels į mano bjaurios spalvos duris. Sakys: norim jūros ir pramogų (duonos nusipirksim, už pramogas – susimokėsim.

Gitana Gugevičiūtė. Miestas kaip dienoraštis (7) (6)

2010-06-01
Iš anksto žinojau, kam skirsiu paskutiniosios gegužės savaitės puslapius –keturiasdešimt šešerių metų fenomenui, galinčiam didžiuotis įdomiais biografijos faktais, bet anaiptol ne narcizui.

Gitana Gugevičiūtė. Miestas kaip dienoraštis (6) (4)

2010-05-25
Klaipėda – prieštarų miestas. Prieštaraujantis miestas. Sunkiai priimantis, lengvai paleidžiantis. Toli nuo centro, arčiau Vakarų. Pasyvus ir svajojantis. Kuriantis ir kartojantis, einantis pirmyn, stovintis vietoje.

1234

Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės