Informacija
Kubiečio Francicso Rivero paveikslai atkeliavo į sostinę

2009-03-18

Kubiečio menininko Francicso Rivero darbai jau šią savaitę bus pristatyti sostinės publikai. Pirmą kartą Lietuvoje Francicso Rivero darbai buvo eksponuojami tarptautinėje parodoje Antano Mončio galerijoje Palangoje 2008 m. gruodį – 2009 m. sausį.

Francicso Rivero darbas

Šįkart menininko kūryba pristatoma galerijoje „XX2“ Vilniuje, kur bus galima pamatyti ne tik A. Mončio galerijoje eksponuotus darbus, bet ir naujų, specialiai sukurtų šiai parodai. 

Kuba – šalis, kurioje kasmet siaučia ciklonai. Yra ir vienas išskirtinis ciklonas, vadinamas „Viesulo akimi“. Menininkas F. Rivero savo kūrybą apibūdina būtent taip – tai „Viesulo akis“. Jis sako: „Visa, kas man buvo duota, yra „Viesulo akyje“. Ten nėra tik gūsio, bet yra pašaukimas duoti naują pradžią, mylint gyvenimą ir meną.“

F. Rivero gimė 1951 m. liepos 24 d. Kuboje. Studijavo grafikos dizainą Kubos Superieur institute Havanoje. Nuo 1992 m. dirba ir gyvena Paryžiuje, Prancūzijoje. Tapytojas, grafikas, knygų iliustratorius, monumentalistas. 

Daug menininko darbų eksponuota grupinėse ir personalinėse parodose Kuboje, Brazilijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Andoroje ir kt. Kūrėjas dalyvavo tarptautiniuose simpoziumuose Ispanijoje, Belgijoje, Andoroje, Švedijoje. 

1992 m. Luvene (Belgija) vykusiame sienų tapybos konkurse F. Rivero laimėjo II-ąją vietą (darbas Jeano Vilaro aikštėje). Nemažai monumentaliosios tapybos darbų menininkas sukūrė įvairiose pasaulio šalyse: Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir kt. Vienas paskutiniųjų projektų 2008 m. liepą įgyvendintas Andoroje. 

Menininko kūryba išsiskiria ypatinga estetika, erdvės ir šviesos pulsavimu, optimizmu, minties gilumu. Darbai sukurti minimalistinėmis priemonėmis. Jautrus balansavimas tarp baltų ir juodų plotų atskleidžia šio menininko meistriškumą, jautrumą ir originalumą. 

F.Rivero darbus bus galima pamatyti galerijoje „XX2“. Paroda veiks kovo 1929 dienomis.


 

Atgal Komentarai 2

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės