Informacija
Didžiausio Šiaurės ir Baltijos šalių šokio tinklo suvažiavimas Klaipėdoje

2013 m. birželio 13-16 d. Klaipėdoje vyks didžiausio Šiaurės ir Baltijos šalių scenos menų tinklo „keðja“, vienijančio šiuolaikinio šokio bendruomenę, suvažiavimas. Tai – 8 Šiaurės ir Baltijos šalis bei 11 jų organizacijų jungiantis tinklas, praktikoje įgyvendinantis glaudų Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą.

Projekto pavadinimui pasitelktas islandiškas žodis „keðja“, reiškiantis grandinę ir suprantamas visomis Šiaurės šalių kalbomis. Jis išreiškia pagrindinį šio tinklo siekį – sustiprinti jau egzistuojančius Šiaurės ir Baltijos šalių šokio organizacijų ir meno kūrėjų ryšius bei skatinti naujus.

Katla Thor. The lost ballerina. Foto Davide Bozzalla

Į Klaipėdoje rengiamą suvažiavimą atvyks 200 šokio profesionalų: šokėjai, choreografai, šokio pedagogai, festivalių prodiuseriai, vadybininkai, institucijų ir organizacijų vadovai. Keturias dienas truksiančiame suvažiavime bus nagrinėjama šiuolaikinei Europai ir visam globalėjančiam pasauliui aktuali tapatybės problema. Pasirinkta suvažiavimo tema „Nacionalinė meninė tapatybė šokyje“ kviečia diskutuoti, kaip globalinio pasaulio kontekste išsaugoti raiškos unikalumą ir tuo pat metu išlikti suprantamais vieni kitiems? Kiek esame įtakojami savo praeities, liaudies tradicijų, mentaliteto ir pan.? Ar tam, kad išlikti globalioje rinkoje privalome kurti universalų meną? Ar tapatybė gali būti parduota kaip prekinis ženklas? Ar šiuolaikinė Europa egzistuoja už tapatybės ribos?

Šiems klausimams atsakyti bus rengiamos diskusijos, praktiniai seminarai, kūrybinės dirbtuvės, kuriuos ves žymiausi šių dienų ekspertai: šokio antropologijos prof. Andrée Grau iš JK, choreografai Alexander Andriashkin (Rusija) ir Manuel Pelmus (Rumunija), pernai apdovanotas Berlyno menų akademijos ir saivaldybės aukščiausiu įvertinimu “Berlyno meno prizu”, viena aktyviausių šių dienų šokio prodiuserių Laurie Uprichard (Airija / Prancūzija), dr. Katarzyna Pastuszak (Lenkija), Amareya teatro meno vadovė ir Gdansko šokio festivalio kuratorė,  Arnd Wesemann (Vokietija), Europos žurnalo “tanz” vyriausias redaktorius ir kt.

Greta bus pristatoma Šiaurės ir Baltijos šalių šiuolaikinio šokio kūrėjų programa, sudaryta iš dviejų segmentų: viešų pasirodymų įvairiose miesto erdvėse ir prekybos centruose bei Baltijos šalių šokio platformos „Baltic Bubble“. Trijų vakarų metu bus pristatyta 10 Lietuvos, Latvijos ir Estijos choreografų darbų.

Kultūros gurmanai. NA-MAI. Foto Gintaras Jaronis

Šio suvažiavimo naujiena – naujo Šiaurės-Baltijos šalių prodiuserių tinklo susitikimas bei šokantis turas – ekskursijų maršrutas po Klaipėdą, kurį ves ne tradiciniai gidai, bet šokėjai. Istoriniai faktai, įvykiai ir asmenybės bus pristatomi šokio minatiūrų dėka.

Daugiau informacijos: www.kedja.net

Suvažiavimo Klaipėdoje partneriai – Klaipėdos universitetas ir Lietuvos šokio informacijos centras.
keðja partneriai 2012-2015:
Dansehallerne – Copenhagen DK, Dance Information Norway, Dance Info Finland , Independent Theatres Association – Reykjavik IS, The Union of Estonian Dance Artists, Bora Bora – Aarhus DK, Dansearena Nord – Hammerfest NO, MAD Production – Helsinki FIN, New Theatre Institute of Latvia, Fish Eye – Klaipeda LT, SITE – Stockholm S with Kultur I Väst – Göteborg and Performing Arts Iceland

Renginį remia ES programa „Kultūra“, Šiaurės Baltijos mobilumo programa, LR Kultūros rėmimo fondas ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Kontaktinis asmuo: Goda Giedraitytė, tel.: 861531052, goda@zuviesakis.lt, www.zuviesakis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės