Informacija
„Kruvinos vestuvės“ vyks Klaipėdoje, Minske, Chersone

2013-05-09

Prikaustanti judesių harmonija ir stebinanti aistra šokiui – klaipėdiečiai tai išvys gegužės 11 d. šokio spektaklyje pagal Astoro Piazzollos muziką „Kruvinos vestuvės“. Vienintelį kartą šiame sezone parodytas uostamiesčio muzikiniame teatre, jau po poros savaičių spektaklis iškeliaus į tarptautines gastroles Minske (Baltarusija) ir Chersone (Ukraina).

Choreografiniais piešiniais šokio spektaklyje „Kruvinos vestuvės“ vaizduojama garsaus ispanų poeto ir dramaturgo, aktoriaus ir režisieriaus, dailininko ir muzikanto Frederico Garcia Lorcos sukurta meilės istorija. Poeto pirmoji tragedijų trilogijos dalis, apipinta tango karaliaus Astoro Piazzollos muzika, atkeliavo į Klaipėdos muzikinio teatro sceną, kur 2008 metais gimė 2 dalių „Kruvinų vestuvių“ versija pagal tango ritmą.

„Spektaklio dvasia tampa visi šiuolaikinio gyvenimo personažai: neapykanta, kerštas, pavydas ir, kaip svarbiausias vizualinio meno variklis, mirtis. Mirtis, kuri padeda visus taškus, net jei jų ten ir nereikėtų. Gyvenimas – tai mūsų bendros kūrybos šokio spektaklis, o jei skamba A. Piazzollos muzika, tai sėkmė garantuota“, - ruošdamasis spektaklio premjerai 2008 m. sakė jo statytojas choreografas Jurijus Smoriginas.

Šokėjams – lyg krikštas

A. Krasauskaitė ir R. Jankevičius

Vieną pagrindinių vaidmenų spektaklyje sukūrusio Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjo Ričardo Jankevičiaus manymu, tiek choreografijos, tiek aktorine prasme „Kruvinos vestuvės“  – ypatingos.

„Astoro Piazzollos muzika gana sudėtinga. Šiame šokio spektaklyje labai svarbios masinės scenos, kurioms būdingi smulkūs judesiai, reikalingas sinchronas, labai tiksli ritmika. Ne mažiau svarbi ir vaidyba. Apskritai „Kruvinose vestuvėse“ stipriai jaučiamas J. Smorigino braižas – daug mistikos, užuominų ir visai „nepopuliari“ įvykių atomazga“, – pasakojo šokėjas.

Spektaklio centre – kovos dėl tikros meilės. Pirmosios meilės aukas išskiria pareigos. Nepaisydamas jausmų Leonardas veda kitą, su kuria net susilaukia vaiko. Tačiau negalėdamas suvaldyti savo emocijų, jis ryžtasi su Bride bėgti jau po jos vestuvių. Dingusieji sukelia nemenka sąmyšį, todėl netrukus būna užtinkami atsidavę aistrai, miške, šviečiant mėnulio pilnačiai. Kova tarp garbės ir aistros neleidžia istorijai baigtis teigiamai...

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre jau penktą sezoną šokanti baleto artistė Aušra Krasauskaitė „Kruvinas vestuves“ prisimena kaip savotišką „krištą“: „Tai buvo pirmasis mano spektaklis Klaipėdos muzikiniame teatre. Tuo metu šokau masinėse scenoje, kur turėjome labai svarbių šokio ir ritmikos užduočių. Darbas tokiame pastatyme ir su tokiu choreografu kaip J. Smoriginas buvo lyg šaltas dušas tik baigusiai mokslus šokėjai“.

„Unikalu tai, jog J. Smoriginas visus savo sumanymus pats iliustruodavo. Tačiau tik vieną kartą. Mintį turėdavom „pagauti“ iškart“, - prisiminė šokėjas Ričardas Jankevičius.

2011 m. atnaujinus spektaklį, Aušra Krasauskaitė drauge su baleto šokėjomis Inga Briazkalovaite ir Beata Molyte-Kulikauskiene tapo pagrindinio, nuotakos, vaidmens atlikėja.

„Mano herojė Bridė yra trapi, lyriška, labai moteriška, bet ne gležna. Šis vaidmuo apima nepaprastai platų jausmų spektrą – nuo svajingumo iki aistros, neapykantos, kančios, keršto. Kartu savyje tenka ieškoti brandos – tiek jausmų, tiek ir kūno plastikos“, – vaidmens subtylybėmis dalijosi baleto šokėja A. Krasauskaitė.

Masinėse choreografinėse tango kompozicijose, soliniuose numeriuose – aistringuose tango duetuose šoka šoka būrys Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėjų profesionalų: Inga Briazkalovaitė, Aušra Krasauskaitė, Beata Molytė-Kulikauskienė, Kristina Gudelytė, Ričardas Jankevičius, Valdemaras Marcinkus, Aurelijus Liškauskas ir kiti trupės nariai.

Šoks Baltarusijoje ir Ukrainoje

Gegužės 27 d. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė „Kruvinas vestuvės“ išveš į 3000 km. kelionę Juodosios jūros link. Pakeliui į savo galutinį tikslą – tarptautinį teatrų festivalį „Tavrijos Melpomenė“ Chersone (Ukraina) – trupė pasirodys Minsko muzikiniame teatre bei „Lietuvos dienų“ Baltarusijoje renginiuose. Grįžtant planuojamos dar vienerios gastrolės Gomelyje (Baltarusija).

„Tavrijos Melpomenė“ – daugiau kaip du dešimtmečius Chersono mieste kasmet paskutinę gegužės savaitę vykstantis tarptautinis teatrų festivalis. Jo įžanga tampa visų teatralų, teatro kritikų bei Ukrainos žiniasklaidos ir valdžios atstovų diskusija, baigiamasis akcentas – karnavalinė festivalio dalyvių eisena. „Tavrijos Melpomenė“ kartu ir konkursas: dalyviams skiriamos piniginės premijos už geriausią spektaklį, vyro ir moters, antraplanius vaidmenis.

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre šokio spektaklis „Kruvinos vestuvės“ žiūrovų lauks gegužės 11 d., šeštadienį, 18.30 val. Bilieto kaina – 23 Lt.

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai 2

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės