Tekstai
Skaistė Kazarauskaitė. Antikrizei - tapyba

2009-02-25

„Mirtis dailei!” - XIX a. viduryje pranašavo prancūzų poetas ir meno kritikas Charles’is Baudelaire’as. Jo manymu, tuomet pasirodžiusi fotografija atėmė, išplėšė tikrovę iš dailininko rankų. Mat leidžiama pavaduoti dailę, atliekant kai kurias funkcijas, ir taip esą bus „išformuota“ ar visiškai išstumta tapyba. Nuo tada menininkai svarsto tapybos ir fotografijos santykį, varžytuves, kaimynystę, bičiulystę. Suaugusiųjų edukacinė studija „Senamiesčio akademija“ (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4, Klaipėda) ryžtasi sujungti visas meno sritis.

Antikrizei - tapyba

Jaukiai įsitaisiusi tapyba, skleidėsi, davėsi įmenama visą sausio mėnesį „Senamiesčio akademijos“ studentams. Pastaruosius keletą mėnesių į baimių sąrašą  įrašyta krizė negąsdino ir negrasino nerimu. Laimė, tai finansinis, ne dvasinis sunkmetis. Šia intencija grupė įvairių specializacijų žmonių pirmąjį metų mėnesį mokėsi tapybos. Natiurmortai, portretas, laisva tematika.

Negrabi linija tįso audiniu, kurdama spalvinių tonų kontrastus bei darną. Pamažu erdvė prisipildė išgaubto turinio. Potėpiai drąsėjo, jungėsi į struktūrines ir erdvines sistemas, panardindami studijų dalyvius į kūrybinę meditaciją. Studentai džiaugėsi galėdami pabėgti nuo kasdienių rūpesčių, skubos, įgyvendinti kūrybinį sumanymą ir, žinoma, papuošti namus savais tapybos darbais.

„Senamiesčio akademijos“ lektorė, tapytoja, Klaipėdos universiteto dėstytoja, Irma Leščinskaitė prasitarė, kad kosminiu greičiu (per vieną mėnesį) pasiektas rezultatas stebino. Niekada nepiešę studentai, puikiai įvaldė teptuką, o tai skatina dalyvius naujiems iššūkiams, įgytas žinias gilinti bei tobulinti įgūdžius.

Meno kiemas. "Senamiečio akademijos" užsiėmimai:

03 17 - 04 08 Juoda balta. Fotografija >>
02 10 - 03 05 Raku keramikos studijos >>
01 14 - 02 05 Tapybos studijos >>

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės