Esami
KKKC Meno kiemo dirbtuvėse - persiškoji kaligrafija

Birželio 13 d. (ketvirtadienį) 18 val. KKKC Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4) Jūsų laukia neeilinė pažintis su Persijos kaligrafija - garsūs  Irano dailininkai Hojat Amani, Leila Pourkhani, Mina Mohseni kviečia dalyvauti kaligrafijos meno dirbtuvėse. Autoriai yra profesionalai, šios srities specialistai.

Svarbiausias kaligrafijos elementas – ranka rašytas arba pieštas šriftas. Persijos kultūros istorijoje kaligrafijos pagalba buvo siekiama perteikti šventumą, dvasinį apreiškimą ir pakylėtą meno prigimtį. Šią meninės raiškos formą iraniečiai naudojo nuo seniausių laikų.  Ilgainiui kaligrafiją ėmė įtakoti religinės islamo tradicijos, draudžiančios vaizduoti žmogų, todėl persiškoje kaligrafijoje prasiveržė abstrakčių geometrinių ornamentų ir augalinių motyvų srovė – itin palanki spontaniškai, tačiau techniškai ir nepriekaištingai improvizacijai.

Mūsų kaligrafijos meno seminaras - tai ne tik reta galimybė susipažinti su Irano dailininkais, bet per raštą pamatyti, pajusti kitą pasaulį. Kviečiame užrašyti savo istorijas padedant iraniečių menininkams. Su šių dailininkų kūryba plačiau galėsite susipažinti penktadienį, birželio 14 d. 18.00 val. KKKC parodų rūmuose, jų darbų parodos atidarymo metu.

Kaligrafijos meno seminaro kaina 10 Lt. Visos priemonės įskaičiuotos.

Būtina išankstinė registracija:
Telefonu 8 46 313691, 8662 55147 arba el. paštu: rasma@kkkc.lt
Rasma Noreikytė
Kultūrinės veiklos vadybininkė
www.menokiemas.lt
www.kkkc.lt

Atgal Komentarai