Knygos
VISA AMŽINYBĖ ŠVIESIO

Daiva Po  : poetinis fraktalas; [į anglų kalbą vertė Lili Ame], Kaunas: Naujasis lankas, 2012, 192 p.; CD [Ramūno Jaro muzika].
Viršelyje Daivos Po piešinys „Vaisius“

Jeigu norite kažko ypatingo, gražaus, rafinuoto ir subtilaus, gilaus ir estetiškai paveikaus, ši knyga kaip tik jums. Knygos pavadinimas neužrašomas ir neištariamas balsu, jį įmanoma tik suvokti. Tai ženklas, anot poetės, reiškiantis neapibrėžtumą (~), proporciją (/) ir amžinąjį ciklą (o). Poetinis tekstas, kuriam įvardyti autorė sugalvojo naują žanrą – poetinis fraktalas, kupinas filosofinių, religinių, egzistencinių prasmių bei aliuzijų. Geometrinė figūra fraktalas byloja proporcingą formą, dažnai sutinkamą gamtoje: vynuogė, papartis ar šios knygos jungiamoji ašis – kūdikis moters įsčiose. Pasak Ramučio Karmalavičiaus (jo įžanginis žodis lydi knygą), čia „Psichoanalitiškai tvinkčioja vaisiaus besilaukiančios progimdyviškos sąmonės ir temperamento Elektra“.

Temperamentinga autorė savo skaitytojus nuolat stebina turtinga poetika ir kūrybinėmis idėjomis. Nuo ankstesnių Daivos Po knygų (Protoevangelija, 2009 m., Eroso signatūra, 2010 m.) ši skiriasi teksto vientisumu, sklandumu ir grynumu, užkoduotu siužetu, kuriame nujaučiama drama ir harmonijos ilgesys. Savitos logikos tekstas, lyg epopėja gyvybei, kurioje telpa „visa amžinybė šviesio“.

Yra tokios liūdesio sielos, kurios ne dejonių trokšta ir žaibo į skausmo monetas neblizgina. Yra ir paguodos žodžiai dievų, kurių vien artumas nuo tokios minties užgniaužia iš netikėtumo kvapą, ir širdis į violetinius vandenis sustingsta. Vieniša ledo vynuogė vėjyje supasi, supasi iki prisilietimo, iki dūrio... Taip stipriai geidė Jis, kas tik gyva glostyt...

Knyga dvikalbė, gretutinai pateiktas Lili Ame vertimas į anglų kalbą. Estetiško leidinio harmoniją papildo CD plokštelė, kurioje įrašyta muzikinė Ramūno Jaro interpretacija fortepijonu ir klarnetu.

ISBN 978-9955-03-720-0

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės